«Олександрія» (Олександрія) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:2 (1:1)

Голи: 1:0 Банада (38), 1:1 Фред (41), 1:2 Феррейра (60)

«Олександрія»: Паньків, Чеботаєв (Каленчук, 87), Гітченко, Бондаренко, Бацула, Банада, Запорожан (к), Грицук, Старенький (Полярус, 64), Цуріков, Сітало (Пономар, 64)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Фред, Марлос (Петряк, 84), Коваленко (Алан Патрік, 76), Бернард (Азеведо, 90+2), Феррейра

Запасні: Шевченко, Танковський, Зубков, Бланко Лещук

Головний тренер: Паулу Фонсека

Попередження: Степаненко (29), Кривцов (45+1), Срна (54), Марлос (57), Коваленко (59), Фред (59), Запорожан (61), Бацула (63)

Арбітр: Євген Арановський (Київ)

Паулу Фонсека порівняно з останнім поєдинком із «Маріуполем» (3:1) здійснив лише одну заміну в стартовому складі: замість Тайсона на позиції під нападником вийшов Віктор Коваленко.

Перший тайм

Уже на четвертій хвилині донеччани могли відкрити рахунок. Віктор Коваленко вивів на ударну позицію Факундо Феррейру, але господарів виручив голкіпер. Надалі «оранжево-чорні» позиційно атакували, тоді як «Олександрія», поставивши на оборону, намагалася проводити контрвипади. «Шахтар» продовжував здійснювати тиск на ворота суперника. Активним був Марлос, який нерідко загострював гру на своєму фланзі. Однак першими забили «містяни». На 38-й хвилині після подачі кутового Євген Банада вдало пробив головою, і м’яч, торкнувшись поперечини, опинився в сітці. Утім підопічні Паулу Фонсеки досить швидко зрівняли рахунок. Бернард виконав стандарт, а його співвітчизник Фред був першим на підбиранні й за гарною траєкторією відправив м’яч саме у дев’ятку воріт «Олександрії» – 1:1.

Другий тайм

У дебюті Ісмаїлі міг вивести «гірників» уперед: лівий захисник потужно пробив із десяти метрів, але Юрій Паньків зумів відвести загрозу. Невдовзі Факундо Феррейра мав забивати після паса Марлоса – м’яч пройшов над поперечиною. Трохи згодом гарний удар здалеку вийшов у Тараса Степаненка, проте олександрійців урятувала штанга. Та зрештою «оранжево-чорні» домоглися свого. На 60-й хвилині Бернард зіграв індивідуально й видав ідеальну за точністю передачу на Факундо Феррейру: аргентинець не залишив шансів суперникові, пробивши головою. Після гола гра дещо заспокоїлась, «Шахтар» контролював м’яч і перебіг зустрічі. На 76-й хвилині Паулу Фонсека зробив першу заміну, випустивши Алана Патріка замість Віктора Коваленка. Бразилець відразу ж опинився в епіцентрі перспективного епізоду, проте захисники господарів перервали його гостру передачу до штрафного. «Олександрія» мала нагоду відігратися – Євген Банада ударом головою відправив м’яч у штангу. На 84-й хвилині на полі з’явився Іван Петряк, що змінив за позицією Марлоса. Відразу ж донеччани здійснили гостру контратаку, ось лише останній пас Фреда на Ісмаїлі виявився невлучним. Уже в доданий час замість Бернарда вперше цього сезону вийшов Марсіо Азеведо. Кінець тайму минув в обопільній боротьбі, й фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу «Шахтаря» з рахунком 2:1.

Наступний матч «гірники» проведуть 19 серпня в Харкові. У межах 6-го туру «оранжево-чорні» зустрінуться з «Олімпіком». Початок о 19:30.