Валерій Бондар (32) Євген Коноплянка (50, пен.) Алан Патрік (72) Жунiор Мораес (77)

ОСК Металіст

Ворскла

27 вересня, Харків, ОСК «Металіст», 19:00
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 1»

«Шахтар» лідирує зі стовідсотковим показником: 24 очки у 8 турах. Чемпіон на 10 пунктів випереджає «Десну» й «Динамо». Після нелегкої виїзної перемоги над «Десною» команда отримала вихідний, а потім розпочала цілеспрямовану підготовку до матчу з «Ворсклою», де головна мета – здобути максимальний результат і зберегти відрив від переслідувачів. Тільки потім «оранжево-чорні» зможуть переключити думки на Лігу чемпіонів: найближчого вівторка підопічні Луїша Каштру мають зіграти в Мілані з «Аталантою».

Квитки на матч «Шахтар» – «Ворскла» можна придбати в касах ОСК «Металіст» і онлайн на shakhtar.com.

Після 2 поразок від «Зорі» й «Десни» на старті сезону «Ворскла» провела успішну серію в 3 наступних турах: перемоги над «Львовом» (3:2), «Колосом» (3:0) і нічия з «Дніпром-1» (1:1). У цих матчах по 2 голи забили Едін Шехич, Юрій Коломоєць та Ігор Пердута. Утім потім команда послідовно поступилась «Олександрії», «Карпатам» і «Динамо», тому зараз розташовується в таблиці на 10-му місці. Нарівні зі «Львовом» та «Олімпіком» полтавці пропустили 14 м’ячів.

Для екс-футболіста київського «Динамо» й збірної України Віталія Косовського це перший сезон у ролі головного тренера. Він очолив «Ворсклу» в березні та завершував минулий чемпіонат як виконуючий обов’язки, а влітку був затверджений на посаді. За нього трохи знизився відсоток використання довгих передач і скоротилася середня дистанція ударів (17 метрів). До речі, полтавці стабільно пробивають по воротах 10 і більше разів протягом 90 хвилин.

Під проводом Косовського дебютували 5 із 7 новачків клубу: Володимир Баєнко став основним захисником, бразилець Луїзао зайняв місце в середній лінії, нападник Рубін Хебай виходить на заміни, півзахисник Пап-Альюн Ндіайє з’явився наприкінці поєдинку з «Карпатами». Воротар Данило Каневцев розпочав у старті матч із «Динамо», проте через травму залишив поле вже в першому таймі. Натомість Зураб Очігава грав тільки за молодіжний склад, тоді як екс-захисник молодіжок «Барселони» та «Ліверпуля» Хуанма наразі лише набирає кондиції за індивідуальним графіком.

Із «Ворсклою» проведено 48 матчів: 37 перемог, 9 нічиїх та 2 поразки за 99 забитих і 28 пропущених м’ячів. На полі «Шахтаря» полтавці не перемагали ніколи.

Попередня зустріч у чемпіонаті

Торік команди двічі зійшлися на першому етапі УПЛ. Розбивши суперника в Харкові 4:1, «гірники» в листопаді повезли 3 очки і з Полтави. На 19-й хвилині Веллінгтон Нем скористався своїм шансом після паса Тайсона, а на 41-й Майкон відправив м’яч до сітки зі штрафного – 2:0. «Ворскла» мала нагоду скоротити рахунок по перерві, однак Пятов відбив удари Коломойця й Саківа.