Шахтар

Манор Соломон (25) Тете (26) Maycon (60) Алан Патрік (69, пен.)

Прев'ю

12 липня, Чернігів, стадіон імені Юрія Гагаріна, 19:30

«Шахтарю», який достроково оформив титул і вже нагороджений золотими медалями, лишилося провести 3 матчі чемпіонату цього сезону. У найближчому турі команда вирушить у гості до «Десни», що веде активну боротьбу за срібні медалі та місце в зоні Ліги чемпіонів.

Головний тренер «гірників» Луїш Каштру надав відпочинок Миколі Матвієнку, Марлосу і Жуніору Мораесу. Через ушкодження протягом тижня в загальній групі не тренувалися Давид Хочолава, Маркос Антоніо й Віктор Коваленко. Продовжують своє відновлення Валерій Бондар та Ісмаїлі.

Водночас тренерський штаб в останніх матчах здійснює певну ротацію. Так, минулого туру з «Динамо» стався довгоочікуваний дебют бразильського захисника Вітао, а Сергій Болбат провів понад тайм на лівому фланзі оборони. Був у запасі, проте ще не виходив на поле після карантину Майкон. Чекає свого першого офіційного матчу Владислав Вакула. І на позиції нападника в неділю можуть з’явитися Фернандо, Даниїл Сікан або Дентіньо.

Суперник

«Десна» проводить свій найкращий сезон в історії. Виступаючи другий рік у Прем’єр-лізі, команда Олександра Рябоконя гарантувала собі участь у єврокубках. До того ж чернігівці мають усі шанси позмагатися з «Динамо» й «Зорею» за другу позицію, що надає право стартувати у кваліфікації Ліги чемпіонів.

Сьогодні в «Десни» та «Динамо» рівна кількість очок – по 55, а в «Зорі» – балом менше. Наш суперник двічі переміг киян і ще раз зіграв з ними внічию. У чернігівців одна з найкращих оборон у чемпіонаті: менше за них (25) пропустив лише «Шахтар» (22). Що ж до атаки, після карантину саме «Десна» забила найбільше м’ячів (18).

Історія взаємин

Команди грали одна з одною 5 разів. В усіх випадках переміг «Шахтар» за загальної різниці м’ячів 8–2.

Попередня зустріч у чемпіонаті

6 червня на НСК «Олімпійський» «Шахтарю» вдався швидкий м’яч: Фернандо на 4-й хвилині з паса Додо вивів свою команду вперед. У середині тайму Марлос не зміг пробити Паста з пенальті, проте буквально відразу ж відзначився з гри після гарної комбінації за участю Патріка. «Десна» до перерви скоротила рахунок (Фаворов з точки), а на початку другого тайму Марлос завершив контратаку та оформив дубль. Уже наприкінці чернігівці забили другий м’яч, коли Будківський підстеріг помилку в обороні – 3:2.