Карпати

Прев'ю

4 серпня, Харків, ОСК «Металіст», 19:30
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 1»

У середу «Шахтар» розпочав захист титулу на виїзді в Олександрії. Зустріч із бронзовим призером видалась нелегкою: після першого тайму «гірники» поступалися в рахунку, однак у перерві сталося перепризначення функцій півзахисників, що втілилось у три забиті м’ячі та підсумок 3:1.

Для Луїша Каштру і його тренерського штабу це перша перемога на чолі команди. «Оранжево-чорні» довели серію без поразок в УПЛ до 30 матчів (вона веде відлік від серпня 2018-го). Відзначимо, що у 2 офіційних поєдинках сезону головний тренер робив ставку на один і той самий стартовий склад.

Наразі чемпіон проведе першу домашню гру сезону в Харкові. Квитки – у продажу. Головною особливістю недільної зустрічі стане нова форма «Шахтаря». Напередодні відбудеться її презентація в межах відкритого тренування для вболівальників на ОСК «Металіст» (3 серпня о 17:00, вхід вільний). Запрошуємо всіх охочих на стадіон!

«Шахтар» здобув 8 перемог над «Карпатами» в УПЛ поспіль, забивши 26 м’ячів. Так, минулого сезону «оранжево-чорні» двічі розбили львів’ян (6:1 і 5:0). А загалом в історії чемпіонату «гірники» 16 разів обігравали «Карпати» з великим рахунком.

Суперник

«Карпати» були близькими до вильоту з Прем’єр-ліги: 10-те місце за підсумками минулого сезону змусило їх відстоювати свої позиції в стикових матчах із «Волинню», проте для львів’ян усе склалося вдало.

До старту в новому чемпіонаті команду готував Олександр Чижевський, який провів у складі «зелено-білих» більшу частину ігрової кар’єри. Цікаво, що в 5 попередніх зустрічах із «Шахтарем» «Карпатами» керували різні наставники: Олег Дулуб, Сергій Зайцев, Олег Бойчишин, Жозе Мораїш та Фабрі Гонсалес.

Під час літнього міжсезоння львів’яни виконали масштабну селекційну роботу. Понад 10 футболістів попрощалися з клубом, а серед новачків – орендований у «Шахтаря» воротар Олег Кудрик, екс-півзахисник молодіжки «гірників» Володимир Якимець, найдосвідченіший захисник Олександр Кучер і ще низка українців та легіонерів.

У 1-му турі «Карпати» вдома приймали київське «Динамо» й поступилися 0:2 (автогол Ковтуна і влучний удар Бєсєдіна з пенальті під завісу першого тайму).

Історія взаємин

Суперники провели 52 матчі в чемпіонаті: 35 перемог «Шахтаря», 9 – «Карпат», 8 нічиїх за різниці м’ячів 112–36. На власному полі в «гірників» 22 перемоги і 4 мирові у 26 поєдинках (67–10).

Попередня зустріч у чемпіонаті

10 березня в Харкові «оранжево-чорні» швидко повели в рахунку: на 6-й хвилині Коваленко на дальній штанзі скористався скиданням Ісмаїлі, а згодом з аналогічного асиста Степаненка відзначився Матвієнко. Ще до перерви Майкон якісно виконав штрафний і фактично відкинув усі питання, а в другому таймі чемпіон лише зміцнив перевагу: Коваленко оформив дубль, Тайсон забив зі стандарту – 5:0.