15 березня 2020 р. 14:00
Славутич-Арена

15 березня, Запоріжжя, «Славутич-Арена», 14:00
Пряма трансляція на УНІАН

Стартує вирішальна фаза чемпіонату. За підсумками першого етапу «Шахтар» здобув 59 очок. «Оранжево-чорні» випереджають найближчого переслідувача на 14 балів – це вдвічі більше, ніж в обох попередніх сезонах (6/7/14). Такого ж відриву перед другим етапом команда домоглася в сезоні-2016/17. У чинному форматі турнір проводиться четвертий рік, і за Луїша Каштру «гірники» забили рекордну кількість м’ячів у 22 турах (59).

Посеред тижня операцію на коліні переніс Тарас Степаненко – за попередньою оцінкою на відновлення йому знадобиться близько місяця. Досі не повернувся на поле після травми Манор Соломон. Також ушкодження зазнав Ісмаїлі. Дискваліфікований Маркос Антоніо.

Однак «Шахтар» без утрат справляється з будь-якими кадровими труднощами й складним графіком. Перемігши «Дніпро-1» (4:1), «оранжево-чорні» виявили характер у матчі з «Колосом» (4:3), а потім злітали до Німеччини і здобули позитивний результат у першій зустрічі 1/8 фіналу Ліги Європи з «Вольфсбургом» (2:1). Другий поєдинок, що мав відбутися в четвер у Харкові, відкладено на невизначений термін, тож протистояння із «Зорею» завершить інтенсивний цикл з 2 іграми на тиждень.

Віктор Скрипник проводить гарний перший сезон на чолі «Зорі». Луганці змагаються з «Динамо» за срібло і разом з киянами не полишають спроб наблизитись до «Шахтаря». Команда виграла всі 3 матчі після зимової перерви: у «Маріуполя» (2:1), «Олімпіка» (1:0) та «Львова» (2:0). Проте в останньому турі успішна серія перервалася – ще один конкурент «Десна» на власному полі взяла гору завдяки голу Філіппова.

У попередній зустрічі пряму червону картку дістав Луньов, вийшовши на заміну в першому таймі замість Юрченка, який травмувався. Максим пропускає поєдинок із «Шахтарем». А Тимчик, що вже відбув дискваліфікацію, навпаки, зможе допомогти «Зорі».

Луганці були сильнішими в 13 матчах за 4 нічиїх і 5 поразок. Перед туром підопічні Скрипника на 2 очки відстають від «Динамо», на 1 випереджають «Десну» й на 6 – «Олександрію». Богдан Лєднєв з 11 м’ячами входить до трійки топових бомбардирів УПЛ.

У 42 поєдинках у «Шахтаря» 36 перемог, 1 нічия і 5 поразок, 106 м’ячів забито й 28 пропущено. У тих іграх, коли «Зоря» була господарем поля, жодного разу не фіксувалася нічия (19/2).

Попередня зустріч у чемпіонаті

Грудневий матч у Запоріжжі був останнім для команд 2019 року. До перерви одні й другі мали гарні моменти, проте Пятов упорався з ударами Кочергіна, Лєднєва та Тимчика, а Мораес пробив повз і в Махарадзе. Жуніор відзначився на 54-й хвилині: обробив м’яч після стандарту, поклав корпус і спрямував чітко в дальній кут. Потім найкращий бомбардир «Зорі» Лєднєв зрівняв рахунок. А вирішальним став гол Марлоса з пенальті, призначеного за фол Махарадзе на Тете, – 2:1 на користь чемпіона.