Україна

Марлос (21) Сергій Болбат (90)

18 серпня, Львів, «Україна», 17:00
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 2»

За підсумками 4 турів у турнірній таблиці з максимальним показником лідирує «Олександрія». «Шахтар» і «Динамо» мають по 9 очок, у киян ще гра в запасі. Тиждень тому «оранжево-чорні» здобули вольову перемогу над «Ворсклою», забивши 4 м’ячі по перерві. Уже в 3 зустрічах чемпіонату голами відзначився Жуніор Мораес, покращив бомбардирський показник і Марлос.

До протистояння зі «Львовом» чемпіон готувався в тижневому циклі. Сергій Кривцов працює в загальній групі, тому в Паулу Фонсеки дещо розширився вибір центральних захисників. До Львова «Шахтар» вирушить за день до поєдинку.

Минулого сезону «Львів» виступав у Другій лізі України, а влітку змінив в елітному дивізіоні «Верес» та укомплектований низкою екс-футболістів рівненського клубу. У липні галичан очолив бразилець Жилмар. Під його проводом команда стартувала з виїзної перемоги над «Арсеналом-Києвом» (2:0), а в наступних турах мінімально поступилася «Динамо», «Ворсклі» й завершила внічию матч з «Олімпіком» (1:1): 3 голи львів’ян оформили Сергій Воронін, Артур Западня та Володимир Адамюк.

Після 4-го туру сталися зміни. Жилмар залишив свою посаду через проблеми з ліцензією. Замість нього головним тренером призначено Юрія Бакалова, що раніше зустрічався із «Шахтарем» на чолі київського «Арсенала» й черкаського «Славутича». Сьогодні в його розпорядженні сплав з досвідчених і молодих українських виконавців, а також 7 бразильських легіонерів.

Через дискваліфікацію суботній поєдинок пропускатиме Владислав Приймак.

Суперники двічі грали в сезоні-2008/09. Матчі завершились з ідентичними результатами – 2:0 на користь господарів.

Попередня зустріч у чемпіонаті

У листопаді 2008-го «Шахтар» у Донецьку взяв реванш за поразку у Львові. Після сухого першого тайму без моментів господарі швидко забили в другому (з подачі Єзерського відзначився Гай), а за кілька хвилин подвоїли перевагу (Селезньов асистував Адріано). Наприкінці підопічні Сергія Ковальця кинулись в атаку, проте у 2 епізодах надійним був Пятов – 2:0.