Жунiор Мораес (13) Манор Соломон (45) Марлос (60) Жунiор Мораес (80)

Прев'ю

1 вересня, Київ, «Динамо» імені Валерія Лобановського, 17:00
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 2»

«Шахтар» – одноосібний лідер чемпіонату. Підопічні Луїша Каштру здобули 5 перемог на старті й мають максимум очок (15), тоді як усі інші вже як мінімум по разові програли. У попередньому турі «оранжево-чорні» з рахунком 5:1 розбили в Харкові «Маріуполь», підвищивши середню результативність в УПЛ до 3 м’ячів протягом 90 хвилин.

Напередодні «Шахтар» дізнався суперників за групою Ліги чемпіонів: ними стали «Манчестер Сіті», загребське «Динамо» й «Аталанта». Уболівальники вже можуть купувати квитки і пакети ЛЧ на домашні матчі, натомість «гірники» до старту єврокампанії ще мають провести поєдинки чемпіонату з «Олімпіком» та «Зорею», плюс багато хто на початку вересня вирушить до своїх збірних.

Дивіться, як «Шахтар» готується до матчу з «Олімпіком» у заміському комплексі «Святошин». До речі, в липні команди проводили товариський матч, що завершився з рахунком 3:0 на користь чемпіона (дубль Патріка й гол Мораеса).

Суперник

«Олімпік» замикає турнірну таблицю, набравши лише 1 очко в 5 турах. Команда невдало розпочала сезон під проводом бразильця Жуліо Сезара: поразки від «Дніпра-1» (0:2), «Колоса» (0:1), «Олександрії» (1:2) та «Карпат» (1:3). Закордонного фахівця було відправлено у відставку, в матчі з «Динамо» обов’язки головного тренера знову виконував Ігор Климовський, і проти віце-чемпіона країни «Олімпіку» вдалося перервати негативну серію – нічия 1:1 на «Олімпійському» з голом Сергія Політила. Капітан донеччан Дмитро Гришко, який до цього грав без замін, у другому таймі був вилучений і тепер пропустить поєдинок із «Шахтарем».

Історія взаємин

Клуби 12 разів протистояли один одному в чемпіонаті: 8 перемог «Шахтаря» й 4 нічиї за балансу м’ячів 37–11. На чужому полі «гірники» виграли 5 разів і лише одного разу втратили очки (22–7).

Попередня зустріч у чемпіонаті

2 грудня 2018 року матч у Харкові завершився бойовою нічиєю 2:2. «Шахтарю» вдався швидкий м’яч: на 7-й хвилині Мораес завершив комбінацію за участю Степаненка, Болбата й Тайсона. На початку другого тайму Пасіч зрівняв рахунок, а згодом Балашов зі штрафного вивів «Олімпік» уперед. У заключній частині «гірники» постійно атакували: Тайсон із 20 метрів пробив неточно, Махновський узяв удари Нема, Ісмаїлі й Патріка, а розв’язка настала в компенсований час, коли Мораес замкнув скидання Алана та оформив дубль.