Лаутаро Мартінес (19) Даніло Д`Амброзіо (64) Лаутаро Мартінес (74) Ромелу Лукаку (78) Ромелу Лукаку (84)

17 серпня 2020 р.

Шахтар

Прев'ю

17 серпня, Дюссельдорф, «Дюссельдорф Арена», 22:00

«Шахтар» вийшов до 1/2 фіналу, на попередніх стадіях турніру здолавши португальську «Бенфіку», німецький «Вольфсбург» і швейцарський «Базель». У 2 минулих єврокубкових іграх «оранжево-чорні» забили 7 м’ячів.

Команда готується до поєдинку з «Інтером» у Дюссельдорфі. Щодня вранці підопічні Луїша Каштру проводять тренування на полі спортцентру Ludwig-Wolker-Anlage, розташованого за 15 хвилин їзди від готелю. Травмованих і дискваліфікованих «гірники» не мають. У четвер чемпіони України також здали тести на COVID-19 та отримали негативні результати.

Для донецького клубу це 3-й півфінал Ліги Європи (Кубка УЄФА) протягом 12 років. 2009-го «оранжево-чорні» зійшлися в цьому раунді з київським «Динамо», а 2016-го – із «Севільєю». До речі, іспанський клуб продовжує боротьбу і в нинішньому розіграші: уже в неділю ввечері в його протистоянні з «Манчестер Юнайтед» визначиться перший фіналіст турніру.

У єврокубковій історії опонентами «Шахтаря» були 8 італійських клубів: «Ювентус», «Віченца», «Лаціо», «Мілан», «Інтер», «Рома», «Наполі» й «Аталанта». Раніше ці протистояння завжди складалися з 2 матчів.

Суперник

«Інтер» завершив Серію А на другому місці: підсумкове відставання від «Ювентуса» становить лише 1 очко, хоча туринці оформили чемпіонство за 2 тури до кінця. У 38 матчах «чорно-сині» здобули 24 перемоги, 10 разів завершили внічию й зазнали 4 поразок, а за результативністю (81 гол) стали другими після «Аталанти». Водночас ніхто в Італії не пропустив менше за «Інтер» (36 м’ячів).

Євросезон команда Антоніо Конте розпочала в Лізі чемпіонів. Міланці грали в групі з «Барселоною» та «Боруссією», що пройшли до плей-оф, і посіли третє місце, випередивши міцну «Славію». Утім чехи попсували нерви суперникові, спершу відібравши очки на «Джузеппе Меацца», а потім утримуючи нічию до самого кінця празького матчу (голи Лукаку й Мартінеса протягом заключних 10 хвилин таки забезпечили «Інтеру» перемогу 3:1).

У Лізі Європи італійці подолали опір болгарського «Лудогорця» (2:0, 2:1), іспанського «Хетафе» (2:0) і німецького «Баєра» (2:1). Ромелу Лукаку забивав в усіх цих поєдинках. Бельгійський форвард – найкращий бомбардир команди в сезоні (23 голи в Серії А, 2 в Лізі чемпіонів, 4 в Лізі Європи, 2 в Кубку Італії). На рахунку аргентинця Лаутаро Мартінеса також солідна цифра – 19 голів в усіх турнірах.

Чвертьфінал з «Баєром» міланці провели таким складом: Ханданович, Годін, де Врей, Бастоні (Шкриняр, 84), Д'Амброзіо (Мозес, 59), Барелла, Брозович, Гальярдіні (Еріксен, 59), Янг, Мартінес (Санчес, 64), Лукаку.

Попередня зустріч

15 років тому клуби зустрічались у кваліфікації Ліги чемпіонів. 24 серпня 2005 року в Мілані «Інтер» і «Шахтар» грали без глядачів, адже італійський клуб відбував покарання за поведінку вболівальників у минулій єврокампанії. Обидва голи було забито в першому таймі: Альваро Рекоба вивів господарів поля вперед, проте невдовзі «гірники» зрівняли рахунок – відзначився Елано. Зрештою матч так і завершився з рахунком 1:1.