14 лютого 2021 р. 14:00
Динамо ім. В. Лобановського

Сезон поновиться у Ковалівці, де в межах 14-го туру Прем’єр-ліги команда Луїша Каштру зустрінеться з «Колосом».

13 лютого, Ковалівка, «Колос», 17:00

Уперше «Шахтар» так рано стартує після зимової перерви. У чемпіонаті України «оранжево-чорні» раніше ніколи не грали 13 лютого, проте у єврокубках такий досвід є – рівно 8 років тому цього ж дня приймали на «Донбас Арені» дортмундську «Боруссію» в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів (2:2).

«Шахтар» – на 2-му місці в таблиці, без поразок, з відставанням в 1 очко від «Динамо» і з найбільшою кількістю забитих м’ячів в УПЛ (33). Узимку «гірники» провели 2 збори в турецькому Белеку. Там відбулося 7 спарингів: з «Лехом» (1:1), «Лудогорцем» (2:2), «Сілексом» (4:1), «Црвеною Звездою» (0:0), «Маріуполем» (2:2), «Слованом» (0:1) і «Борацом» (2:0). У команді лише 2 зміни – Віктор Коваленко перейшов до італійської «Аталанти», а інший випускник клубної Академії Михайло Мудрик повернувся з оренди.

«Колос» перезимував на 6-му місці в турнірній таблиці, має 18 очок і на 2 відстає від «Ворскли». У 13 минулих турах підопічні Руслана Костишина здобули 4 перемоги (над «Львовом», «Рухом», «Маріуполем» і «Дніпром-1»), а перед перервою видали серію з 3 нічиїх («Десна», «Олександрія», «Динамо»). Пригадаймо, що в елітному дивізіоні ковалівці дебютували лише минулого сезону, одразу посіли місце у верхній шістці та зрештою через плей-оф пробилися до кваліфікації Ліги Європи.

Цього сезону, крім стартової зустрічі із «Шахтарем», «Колос» програв у чемпіонаті лише двічі – 31 жовтня «Олімпіку» (1:2) і 22 листопада «Ворсклі» (0:3). Мобільна й швидка команда активно використовує фланги та є четвертою в УПЛ за кількістю подач і прострілів до штрафного (218). У перерахунку на 90 хвилин «Колос» заробляє 5,2 кутового – це вище від середнього показника в лізі, більше тільки в «Динамо» й «Десни».

На зимових зборах у Туреччині ковалівці провели 7 контрольних матчів, а найкращим бомбардиром був Павло Оріховський (5 м’ячів). «Колос» переміг «Пролетер» (1:0; Оріховський), «Сілекс» (2:1; Лисенко, Мілько), «Вождовац» (2:0; дубль Сорокіна) та «Атирау» (3:2; Гавриш, дубль Оріховського), зіграв унічию з тбіліським «Динамо» (1:1; Оріховський) і брестським «Рухом» (2:2; Лисенко, Мілько), поступився «Марибору» (2:3; Оріховський, Селезньов). У команди чотири новачки – Микола Золотов, В’ячеслав Чурко, Альваро Нгамба і Дмитро Хльобас.

21 серпня суперники відкривали для себе новий розіграш чемпіонату очним протистоянням на «Олімпійському». У цьому матчі Тайсон і Марлос не реалізували пенальті. Після безгольового першого тайму команди забили одразу 4 голи протягом останніх пів години. На 60-й хвилині Алан Патрік відзначився з 11 метрів, а потім оформив дубль з передачі Мораеса. На 72-й хвилині Тете, ввійшовши до штрафного, спіймав на протиході двох візаві та пробив у штангу, від якої м’яч відскочив у спину Волинцю й залетів у ворота. Після цього Костишин відквитав один гол – 3:1.

10 Маріуполь 0 0 0 0 0 0 0
12 Минай 0 0 0 0 0 0 0