Шахтар

Прев'ю

3 серпня, Київ, НСК «Олімпійський», 19:00
Пряма трансляція на телеканалі 2+2

«Шахтар» стартував у чемпіонаті з двох сухих перемог над дебютантами (2:0 на виїзді з «Десною» і 3:0 в Харкові з «Арсеналом-Києвом»). Двічі поспіль відзначився Жуніор Мораес, по голу в активі Марлоса, Фернандо й Тайсона.

Поєдинок другого туру «оранжево-чорні» провели з новим поєднанням в обороні: Данченко – Хочолава – Матвієнко – Бутко. До протистояння з «Динамо» кадрова ситуація дещо змінюється. Готовий допомогти команді після дискваліфікації Ісмаїлі, повернувся до загальної групи Ярослав Ракицький, однак досі індивідуально працюють Кривцов, Ордець та Кайоде.

Суперник

Відмітною рисою «Динамо» в новому сезоні є мінімальні перемоги: усі три зустрічі підопічні Олександра Хацкевича виграли з рахунком 1:0. Розкрити оборону киян не вдалося «Шахтарю», «Ворсклі» та «Львову». В останньому випадку нічия трималась до другої компенсованої хвилини й результативної атаки за участю Андрієвського і Русина, що вийшли на заміну.

У «Динамо» двоє бразильських новачків. Півзахисник Че Че дебютував у Суперкубку України і виходив у старті у Львові, а лівий захисник Сідклей досі виступав тільки в молодіжній першості, проте незмінно включався й до заявки головної команди. Кадрових втрат напередодні класико в «біло-синіх» немає, лише Шапаренко, який отримав перелом носа в першому турі, змушений тренуватися та грати в захисній масці.

Додамо, що після зустрічі з «Шахтарем» киян очікує виїзний поєдинок третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів із празькою «Славією».

Історія взаємин

Опоненти провели 57 ігор у чемпіонатах України: 19 перемог у «Шахтаря», 23 – у «Динамо», 15 нічиїх. Різниця м’ячів: 67–74.

«Гірники» 7 разів брали гору на чужому полі, 6 матчів завершили внічию і в 15 випадках поступились за загальної різниці м’ячів 29–44.

Попередня зустріч у чемпіонаті

19 травня команди грали на столичному стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського. «Шахтар» підійшов до протистояння в статусі чемпіона з низкою змін у складі: в основі вийшли Додо, Алан Патрік, Дентіньо й Кайоде. На 16-й хвилині забили господарі (Вербич із подачі Циганкова), але невдовзі рахунок знов став рівним: Марлос реалізував пенальті за фол Кадара проти Кайоде. А вирішальним виявився момент на 56-й хвилині, коли Хочолава зрізав м’яч після прострілу Кендзьори – 2:1.