Славутич-Арена

Жунiор Мораес (54) Марлос (84, пен.)

14 грудня, Запоріжжя, «Славутич-Арена», 17:00
Пряма трансляція на телеканалі 2+2

Перед останнім 2019 року туром чемпіонату «Шахтар» випереджає «Зорю» на 13 очок. Тиждень тому «гірники» з великим рахунком перемогли в Харкові «Олімпік» (3:0) із влучними ударами Миколи Матвієнка, Марлоса й Ісмаїлі. Цікаво, що захисник Сергій Кривцов забивав «Зорі» 2013, 2015 та 2017 років, і в суботу він має змогу продовжити цю тенденцію. У 2 попередніх зустрічах із «чорно-білими» відзначався Жуніор Мораес.

Після матчу Ліги чемпіонів «Шахтар» лишився в Харкові, де провів кілька тренувань, а ввечері 13 грудня вирушив до Запоріжжя. Через дискваліфікацію поєдинок із «Зорею» пропускає Тайсон.

«Зоря», яка влітку змінила головного тренера, цього сезону демонструє гарні результати. Команда Віктора Скрипника зараз на другому місці: у неї 10 перемог, 4 нічиї та 3 поразки. У 7 останніх матчах луганці лише раз утратили очки, мінімально поступившись «Олександрії» в 15-му турі, проте обіграли «Десну», «Ворсклу», «Дніпро-1», «Колос», «Карпати» й «Динамо». Власне, з киянами «Зоря» набрала 4 очки з 6 (2:2 в Запоріжжі, 2:1 у столиці) і в тому числі завдяки цьому випереджає віце-чемпіона в турнірній таблиці.

Дмитро Хомченовський та Євген Чеберко не гратимуть із «Шахтарем» через перебір жовтих карток. Натомість після дискваліфікації повертається найкращий бомбардир команди Богдан Лєднєв (8 м’ячів).

У 41 поєдинку «Шахтар» переміг 35 разів, «Зоря» – 5, лише одного разу було зафіксовано нічию. Різниця м’ячів: 104–27.

Попередня зустріч у чемпіонаті

У першому колі в Харкові «Шахтар» переміг з рахунком 4:3. «Зоря» до 36-ї хвилини вела у 2 м’ячі (відзначились Юрченко та Кочергін), проте підопічні Луїша Каштру відповіли до перерви: Тайсон зіграв у стінку з Ісмаїлі й пробив саме під праву штангу – 1:2. На 53-й хвилині Марлос зрівняв рахунок, потім Мораес уперше в матчі вивів «оранжево-чорних» уперед. Лєднєв відновив рівність, а вирішальним на 89-й хвилині виявився епізод, створений Коноплянкою, де Мораесу лишалося не схибити по порожніх воротах.