Динамо

Денис Гармаш (9)

7 квітня, Харків, ОСК «Металіст», 17:00
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 1»

«Шахтар» з відривом лідирує в чемпіонаті, випереджаючи «Динамо» на 7 очок. В «оранжево-чорних» найкращі атака (53 голи) й оборона (9), у весняній частині сезону вони здобули 5 перемог без пропущених м’ячів.

У жовтні в 1/8 фіналу Кубка «гірники» здолали «Олімпік». У ході матчу двічі був нічийний рахунок, а вирішальним виявився гол Олега Данченка на 83-й хвилині.

Напередодні українського класико «Шахтар» провів відкрите тренування. Журналісти мали змогу поставити свої запитання Паулу Фонсеці та Сергієві Болбату. 50-й номер відзначив, що підтримка трибун може бути перевагою команди в найважливішому протистоянні. Квитки в продажу в касах ОСК «Металіст» і онлайн.

2019 року кияни виграли всі 5 матчів чемпіонату: двічі в «Зорі» й по разові – у «Десни», «Арсенала» та «Олімпіка». У 3 виїзних поєдинках вони пропускали. Також підопічні Олександра Хацкевича встигли провести 4 єврокубкові зустрічі: здолали в 1/16 фіналу Ліги Європи грецький «Олімпіакос», а потім вилетіли від англійського «Челсі» після двох поразок із сумарним рахунком 0:8.

В 1/8 фіналу Кубка «Динамо» зламало опір «Миная». Поступаючись після першого тайму 0:1, у другій половині «біло-сині» забили тричі (дубль Шапаренка, гол Гармаша). Дискваліфікованих у киян немає.

У Кубку України команди сходились 14 разів: 9 перемог у «Шахтаря», 5 – у «Динамо» (1 в серії пенальті). Різниця м’ячів: 23–12. Усі 4 матчі не у фіналі завершилися на користь «гірників».

Попередня зустріч у КУ

Минулого сезону суперники дійшли до вирішального матчу. Фінал відбувся 9 травня 2018 року на «Дніпро-Арені». Напружений перший тайм завершився без голів, а відразу по перерві Феррейра замкнув дальню штангу після передачі Бутка. Відкривши гру, «Шахтар» не зупинився і далі йшов уперед. На 60-й хвилині Вербич збив Фреда, який мчав до воріт, і Ракицький був влучним зі штрафного – 2:0. Протягом часу, що лишався, «Динамо» зробило кілька спроб скоротити розрив, однак Пятов ногою парирував удар Вербича, а Циганков та Мбокані не влучили в площину. Міг відзначитись Кайоде, вийшовши на заміну, але й тут м’яч пролетів поруч зі штангою. «Шахтар» удванадцяте в історії здобув Кубок і став лідером турніру за кількістю перемог.