4 липня 2020 р. 19:30
НСК Олімпійський

Тарас Степаненко (31) Євген Коноплянка (39) Алан Патрік (72)

4 липня, Київ, НСК «Олімпійський», 19:30

Поєдинок «Шахтаря» з «Динамо», поза сумнівами, стане головною подією вікенду в українському футболі. «Оранжево-чорні» забезпечили собі чемпіонство 2 тижні тому, а після гри в попередньому турі із «Зорею» вже були нагороджені золотими медалями й безпосередньо трофеєм. Проте протистояння провідних клубів було та залишається принциповим, і суботня зустріч не стане винятком.

Жоден футболіст «Шахтаря» не пішов у відпустку: команда у звичному режимі готується до календарного матчу у Святошині. 2 липня підопічні Луїша Каштру провели ранкове тренування. У загальній групі на цей час відсутні Віктор Коваленко, Алан Патрік та Давид Хочолава. Натомість уже чекає на свій шанс Майкон, і, за словами головного тренера, до кінця чемпіонату ігровий час йому буде надано.

Нагадаємо, Тете не з’явиться на полі в матчі з «Динамо» через дискваліфікацію.

«Динамо» перед 29-м туром прямує в турнірній таблиці на другому рядку, випереджаючи на 2 бали «Зорю» й на 3 – «Десну». Після поразки від «Шахтаря» (1:3 в останній день травня) команда Олексія Михайличенка видала серію з 3 перемог над «Олександрією», «Зорею» та «Колосом». А ось чернігівцям вдалося в очній зустрічі скоротити відставання від «біло-синіх». Віцечемпіон швидко повів у рахунку, проте «Десні» до середини тайму вдалося змінити гру у свій бік, а після того як Циганков у кінцівці оформив дубль, Гітченко вже в компенсовані хвилини забезпечив своїй команді перемогу – 3:2.

Матч із «Шахтарем» через перебір жовтих карток пропускає центральний захисник Артем Шабанов. Судячи з усього, його замінить Микита Бурда, який провів багато місяців без футболу та вже повністю відновився після вересневої травми коліна. Ще один дискваліфікований у складі «Динамо» – півзахисник Володимир Шепелєв.

Історія взаємовідносин

Суперники провели в чемпіонаті України 64 поєдинки: 23 рази переміг «Шахтар», 24 – «Динамо», 17 ігор завершились нічиєю. Загальна різниця м’ячів: 76–79.

Попередня зустріч у чемпіонаті

31 травня обидві команди повернулися до офіційних матчів після карантину дуеллю на НСК «Олімпійський». «Шахтар» узяв гору з рахунком 3:1. На гол Буяльського чемпіон моментально відповів влучним ударом Марлоса, який у другому таймі оформив дубль, а трохи згодом Маркос Антоніо завершив контратаку та встановив остаточний підсумок.