Україна

Ярослав Ракіцький (13) Fernando (26) Жунiор Мораес (29) Марлос (35) Олег Бородай (45, а/г) Микола Матвієнко (80)

28 вересня, Львів, «Україна», 19:00
Пряма трансляція на телеканалі ZIK

«Шахтар» лідирує в чемпіонаті з 24 очками. До чергового туру підопічні Паулу Фонсеки підходять із серією з 6 перемог, 4 з яких – сухі. Жуніор Мораес очолює список бомбардирів (8 м’ячів) і нарівні з Тайсоном є найкращим асистентом (по 5 гольових пасів).

Уже найближчого вівторка «оранжево-чорних» очікує виїзний матч Ліги чемпіонів із «Ліоном», однак турнірна ситуація в УПЛ диктує необхідність цілковито зосередитись на непростому поєдинку у Львові. Напередодні в перенесеній грі «Динамо» взяло гору над «Маріуполем» і скоротило відставання від «Шахтаря» до 4 очок.

27 вересня «гірники» провели у Святошині заключне тренування перед вильотом до Львова.

Перед зустріччю з лідером «Карпати» перебувають на 10-му місці (2 перемоги, 3 нічиї та 4 поразки). При цьому щільність у турнірній таблиці така, що від «Зорі», яка прямує на 5-й сходинці, супротивника «гірників» відділяють лише 3 очки.

Від середини серпня команду очолює португалець Жозе Мораїш, і під його проводом вона ще не перемагала вдома, але створила сенсацію в Києві, обігравши «Динамо» 2:0 завдяки дублю Мар’яна Шведа. За такого рахунку львів’яни встояли близько 35 хвилин у меншості й зберегли успішний результат.

У 9-му турі «Карпати» завершили внічию дербі зі «Львовом». На 74-й хвилині голом відзначився півзахисник «зелено-білих» Сергій Мякушко, проте невдовзі Бруно відновив рівність – 1:1. Цей поєдинок через перебір жовтих карток пропустив Хорхе Карраскаль.

У вівторок суперник вийшов в 1/8 фіналу Кубка України, здобувши виїзну перемогу над «Сумами» з рахунком 3:0 (Олег Голодюк, Родріго Варгас та Олексій Гуцуляк).

У 50 матчах чемпіонату в «Шахтаря» 33 виграші, 9 у «Карпат», 8 нічиїх. Різниця м’ячів: 101–35. На виїзді «гірники» брали максимум очок 12 разів (39 забитих і 25 пропущених).

Попередня зустріч у чемпіонаті

4 березня «оранжево-чорні» переконливо взяли гору у Львові. До перерви господарі втримали ворота на замку: потужний удар Ісмаїлі відбив Підківка, а наприкінці тайму Марлос трохи невлучно пробив у дальній кут. «Шахтар» повів на 55-й хвилині, коли Бернард першим опинився на добиванні після сейву голкіпера. За чверть години Патрік розгорнув атаку через Ісмаїлі з Дентіньо, отримав пас у відповідь та подвоїв перевагу «гірників», а крапку в матчі поставив Ісмаїлі – 0:3.