НСК Олімпійський

Олександрія

Максим Третьяков (6) Кирило Ковалець (21)

7 серпня, Київ, НСК «Олімпійський», 19:30

Поєдинок з «Олександрією» в календарі «Шахтаря» прямує за виїздом до Бельгії, де команда обіграла «Генк» у першому матчі 3-го кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів. І за два дні на третій після підопічних Роберто Де Дзербі чекає зустріч-відповідь у Києві.

В УПЛ «оранжево-чорні» стартували з двох перемог – над «Інгульцем» (2:1) і «Львовом» (3:0). В обох матчах віцечемпіони показали змістовний футбол, домінували, маючи повну перевагу у володінні м'ячем і всіх творчих аспектах гри, та закономірно домоглися результату. Зараз думки тренерського штабу й футболістів зосереджені саме на чемпіонаті та необхідності зберігати провідну позицію.

Нагадаємо, що Манор Соломон, який дістав травму в протистоянні з «Генком», за оцінками медичного штабу, відновлюватиметься до 14 днів. У попередній заявці «Шахтаря» на гру з «Олександрією» 21 футболіст:

воротарі: Шевченко, Пятов, Трубін;
захисники: Додо, Вітао, Кривцов, Марлон, Матвієнко, Конопля, Корнієнко;
півзахисники: Степаненко, Майкон, Маркос Антоніо, Марлос, Тете, Мудрик, Алан Патрік, Судаков, Педріньйо;
нападники: Дентіньо, Траоре.

Приходьте на стадіон за абонементами або купуйте квитки зручним способом. Вхід відкриється за півтори години до стартового свистка (о 18:00). Організатори матчу готують для вболівальників розважальну програму з інтерактивними фан-зонами та різними активностями для дітей.

«Олександрія» за підсумками минулого чемпіонату посіла 9-е місце, програвши рівно половину матчів (13 з 26) і здобувши 8 перемог. По закінченню сезону пост головного тренера залишив Володимир Шаран. Новим наставником став Юрій Гура, який працював раніше з молодіжним складом. А президент клубу Сергій Кузьменко наголосив, що перед Гурою поставлене завдання будувати нову команду і разом з тим покращувати результати.

Свій турнірний шлях «Олександрія» почала з максимуму – 3 очки в Запоріжжі із «Зорею» забезпечив гол Івана Калюжного після швидкої прямолінійної атаки через центр й удару з радіуса штрафного. Проте в 2-му турі олександрійці з тим-таки мінімальним рахунком поступилися в Ужгороді «Минаю», пропустивши в самому кінці (подача з флангу і програний підбір).

Команда використовує схему 4–4–2, де підтримку нападаючому (Устименко або новачок Спінеллі) надає атакуючий півзахисник Ковалець. У захисті ставка на початку сезону стабільно на пару центральних Дубра – Бабогло, праворуч і ліворуч – Мірошниченко та Цуріков. А в центрі поля вже немає Банади і Гречишкіна – на цих позиціях тепер грають Демченко і Калюжний.

Після 24 зустрічей значна перевага на рахунку «Шахтаря»: 18 перемог, 4 нічиї та 2 поразки за 45 забитих м'ячів і 20 пропущених.

25 квітня «Олександрія» обіграла «Шахтар» у рідних стінах. У першому таймі «гірники» майже не мали моментів – хіба лише два дальні удари Степаненка. На 23-й хвилині через травму тренерському штабу довелося міняти Бондаря. Трубін парирував удар Шастала в притул, у наступному епізоді Сіпріано встиг підставити коліно і виручив команду, пізніше Болбат зняв м'яч з ноги Вантуха. І зрештою перед перервою господарі повели в рахунку – Гречишкін реалізував пенальті. А на 54-й хвилині «Олександрія» забила другий гол: Шастал добив м'яч у сітку після удару Третьякова і сейва Трубіна.

14 Інгулець 17 3 4 10 13 28 13
15 Минай 18 1 7 10 12 30 10