Сталь – Шахтар: звіт про матч

10 квітня 2016 р.

|

10 квітня в матчі 21-го туру чемпіонату України «гірники» зустрічалися з дніпродзержинською «Сталлю»

Чемпіонат України – 2015/16. 21-й тур.

10 квітня 2016 року. Дніпропетровськ. Стадіон «Метеор». +21 градус.

«Сталь» (Дніпродзержинськ) – «Шахтар» (Донецьк) – 3:3 (1:0)

Голи: 1:0 Каленчук (38), 1:1 Едуардо (51), 2:1 Лазіч (61), 2:2 Дентіньо (72), 2:3 Малишев (79), 3:3 Іщенко (90+3)

«Сталь»: Паньків, Васін, Латіфу, Іщенко, Воронін, Карасюк, Каленчук (к) (Буднік, 84), Г. Малакян, Е. Малакян, Лазіч, Фернандес (Дебелко, 53)

Запасні: Бандура, Араужо, Кучеров, Данієлян, Мисик

Головний тренер: Ерік ван дер Меєр

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Дентіньо, Коваленко, Марлос (Феррейра, 87), Бернард (Малишев, 46), Гладкий (Едуардо, 46)

Запасні: Каніболоцький, Ордець, Кобін, Нем

Головний тренер: Мірча Луческу

Попередження: Фернандес (37), Срна (40), Воронін (45), Паньків (57), Коваленко (59), Ракицький (66), Кучер (74), Латіфу (85), Дебелко (90+4)

Арбітр: Ярослав Козик (Мукачеве)

У грі зі «Сталлю», яка відбулася в Дніпропетровську на стадіоні «Метеор», стартовий склад «гірників» не зазнав великих змін після четвергового поєдинку Ліги Європи. При цьому лінія оборони була оптимальною, а ось в опорній зоні пару Тарасу Степаненку склав Дентіньо. Був відсутній Тайсон, тому від перших хвилин відіграв Бернард, а на вістрі атаки вийшов Олександр Гладкий. Капітан команди Дарійо Срна проводив 485-й матч за «Шахтар», повторивши таким чином рекорд Михайла Соколовського.

Капітан команди Дарійо Срна проводив 485-й матч за «Шахтар», повторивши таким чином рекорд Михайла Соколовського

Гра почалася в неквапливому темпі. Перший небезпечний момент виник на 7-й хвилині біля воріт «Шахтаря», після чого «гірники» рідко підпускали до своїх володінь номінальних господарів. Донеччани заволоділи ініціативою, проводили різноманітні атаки, були близькі до успіху, та не вистачало завершального удару. На 38-й хвилині швидкий випад «Сталі» призвів до гола: Каленчук відгукнувся на діагональну передачу праворуч у штрафний, пішов від Ісмаїліі пробив у дальній верхній кут – 1:0. До перерви «Шахтар» міг відігратися, проте удар Марлоса з відскоком від газону воротар дніпродзержинців відбив із чималим напруженням.

У перерві в складі «Шахтаря» відбулися відразу дві заміни – вийшли Максим Малишев та Едуардо. Найкращий джокер чемпіонату відзначився вже за шість хвилин перебування на полі: Степаненко пройшов зліва і віддав наМарлоса, удар якого був заблокований, але м'яч відскочив до Едуардо, що пробив влучно – 1:1. «Гірники» замкнули господарів на їхній половині. Гол, здавалося, був справою часу, але він влетів у протилежні ворота. На 61-й хвилині «Сталі» вдалася контратака, коли Лазіч пробіг півполя з м'ячем, увійшов у штрафний і пробив у ближній кут – 2:1. Допоки донеччани приходили в себе, Лазіч знову небезпечно пробивав головою. Тут же Едуардо міг зрівнювати рахунок, але голкіпер господарів в останній момент забрав м'яч у ногах у форварда, який збирався вразити порожні ворота. Незабаром гол Едуардо не був зарахований через офсайд, а потім донеччани провели два схожих голи. Обидва рази асистентом виступив Степаненко: спочатку в ході масованої атаки Тарас справа зробив подачу на дальню штангу на голову Дентіньо, а на 79-й хвилині він зліва подав у штрафний на Малишева, який також головою красиво підрізав м'яч у сітку – 2:3. «Гірники» намагалися розвинути успіх, проте в компенсований час господарі різко активізувалися і зуміли уникнути поразки – удар з-за меж штрафного майданчика завдав захисник Іщенко – 3:3. Часу на переможний гол у донеччан вже не залишалося.
Обидва рази асистентом виступив Степаненко: спочатку в ході масованої атаки Тарас справа зробив подачу на дальню штангу на голову Дентіньо, а на 79-й хвилині він зліва подав у штрафний на Малишева, який також головою красиво підрізав м'яч у сітку – 2:3
Наступний матч «Шахтар» проведе 14 квітня у Львові з «Брагою» в рамках Ліги Європи.