Шахтар – у Лізі Європи!

25 серпня 2016 р.

|

У другому матчі раунду плей-оф Ліги Європи «Шахтар» приймав «Істанбул Башакшехір»

Ліга Європи УЄФА – 2016/17. Раунд плей-оф. Матч-відповідь.

25 серпня 2016 року. Львів. «Арена Львів». 7 014 глядачів. +22 градуси.

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Істанбул Башакшехір» (Стамбул, Туреччина) – 2:0 (1:0)

Голи: 1:0 Аттамах (22, автогол), 2:0 Марлос (71, з пен.)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Фред (Малишев, 72), Коваленко (Нем, 83), Марлос, Тайсон, Феррейра (Едуардо, 77)

Запасні: Шевченко, Бутко, Дентіньо, Ордець

Головний тренер: Паулу Фонсека

«Істанбул Башакшехір»: Бабаджан, Езторун, Ротман, Белезоглу (к) (Хольмен, 28), Єпуряну, Албайрак, Аттамах, Юндер, Езмерт (Моссоро, 78), Алкилич (Учар, 46), Чикалеші

Запасні: Джейлан, Айхан, Вішча, Дока

Головний тренер: Абдулла Авджі

Попередження: Фред (36), Ротман (59), Албайрак (64), Учар (69), Хольмен (78), Моссоро (83), Едуардо (85)

Арбітр: Іван Кружляк (Словаччина)

Паулу Фонсека, для якого це був 10-й поєдинок у якості головного тренера «Шахтаря», на другу зустріч із турецьким клубом виставив той самий склад, що виходив у виїзній грі у Стамбулі.

Перший тайм

Матч розпочався у неквапливому темпі. Від перших хвилин «оранжево-чорні» захопили територіальну перевагу, довго розігруючи м’яч і намагаючись проводити позиційні атаки. Перша гострота біля воріт «Істанбул Башакшехір» виникла на 13-й хвилині, коли Ісмаїлі легко впорався з опонентом і пробив у ближній кут. Голкіпер гостей перевів м’яч на кутовий. Невдовзі «гірники» таки домоглись свого, але арбітр угледів порушення правил з боку Факундо Феррейри, що головою вразив ціль у боротьбі із захисником. А на 22-й хвилині рахунок було відкрито. Той самий Ісмаїлі зробив потужний простріл, і Аттамах вразив власні ворота. Протягом часу, що залишився до перерви, м’яч здебільшого перебував у центрі поля. Турки хоч і почали діяти агресивніше, потурбувати Андрія Пятова так і не змогли: «гірники» легко зводили нанівець всі зусилля суперника.

А на 22-й хвилині рахунок було відкрито. Той самий Ісмаїлі зробив потужний простріл, і Аттамах вразив власні ворота
Другий тайм

«Істанбул Башакшехір» другу половину зустрічі розпочав активніше, та футболісти «Шахтаря» швидко повернули собі контроль над м’ячем. На 52-й хвилині індивідуально зіграв Марлос, обійшовши двох суперників у штрафному, проте передачу бразильця перехопив голкіпер. Невдовзі Тайсон перевірив Бабаджана з далекої дистанції, але знов не пощастило. Найбільш реальний шанс мав той самий Марлос – його обвідний удар відбив воротар. У подібній манері пробивав Фред, проте цифри на табло так і не змінились. Утім «оранжево-чорним» вдалося забити другий м’яч. Марлос заробив пенальті і сам його реалізував. Після цього Паулу Фонсека здійснив низку замін, випустивши свіжих Максима МалишеваЕдуардо й Веллінгтона Нема. Протягом останніх 20 хвилин «гірники» ще двічі могли відзначитись, але Факундо Феррейра, прийнявши чудовий пас Ярослава Ракицького, не зміг використати вихід сам на сам, а на 88-й хвилині Дарійо Срна, опинившись на ударній позиції, влучив із близької дистанції в поперечину.

Марлос заробив пенальті і сам його реалізував
Фінальний свисток зафіксував упевнену перемогу донеччан з рахунком 2:0. У п’ятницю, 26 серпня, «Шахтар» дізнається своїх суперників у груповому етапі Ліги Європи. Початок жеребкування – 14:00 за київським часом.

28 серпня у чемпіонаті України підопічні Паулу Фонсеки гратимуть на виїзді з кам’янською «Сталлю». Початок матчу о 19:30.