«Шахтар» (Донецьк) – «Динамо» (Київ) – 2:0 (1:0)

Голи: 1:0 Феррейра (8), 2:0 Феррейра (56)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Малишев (Коваленко, 46), Марлос, Тайсон (Дентіньо, 77), Бернард, Феррейра (Ордець, 87)

Запасні: Шевченко, Бутко, Алан Патрік, Бланко Лещук

«Динамо»: Рудько, Морозюк, Віда, Хачеріді, Антунеш, Сидорчук, Буяльський (Шепелєв, 79), Ярмоленко (к), Гармаш (Бєсєдін, 61), Циганков (Гонсалес, 68), Мбокані

Головний тренер: Олександр Хацкевич

Попередження: Степаненко (28), Бернард (31), Буяльський (45), Сидорчук (90+2)

Вилучення: Степаненко (80, друге попередження)

Арбітр: Костянтин Труханов (Харків)

Сезон «гірники» відкривали поєдинком за Суперкубок України, переможцем якого ставали сім разів. Для Паулу Фонсеки гра з киянами була ювілейною, 50-ю в ролі головного тренера «Шахтаря». Португальський наставник у зустрічі з динамівцями в центрі оборони випустив
Ярослава Ракицького й Сергія Кривцова, тоді як в опорній зоні пару Тарасові Степаненку склав Максим Малишев. «Оранжево-чорні» з’явилися на полі стадіону «Чорноморець» у новій домашній формі.

Стартові хвилини минули за рівної боротьби, хоч донеччани швидко створили небезпечний момент. Партнери вивели
Тайсона на ударну позицію, але голкіпер «Динамо» зумів відвернути загрозу. Утім уже на 8-й хвилині «гірники» відкрили рахунок. Атаку розпочав Андрій Пятов, Факундо Феррейра вдало поборовся, а Марлос із Бернардом перевели гру на лівий фланг, з якого Ісмаїлі прострілив на лінію воротарського – першим на м’ячі виявився форвард «Шахтаря». Аргентинець забивав майже в порожні ворота й став автором першого гола команди в сезоні – 2017/18. Надалі підопічні Паулу Фонсеки контролювали перебіг подій, маючи як ігрову, так і територіальну перевагу. Кияни пожвавішали ближче до 30-ї хвилини, створивши свій найнебезпечніший момент у першому таймі. Денис Гармаш завдав сильного удару, Андрій Пятов із ним упорався, проте на добиванні був Дьємерсі Мбокані, якого останньої миті випередив Дарійо Срна. До свистка на перерву суперники діяли в спокійному темпі та пішли в роздягальні за рахунку 1:0 на користь «Шахтаря».

У складі донеччан відбулася зміна: на полі замість Максима Малишева з’явився
Віктор Коваленко. «Гірники» змогли подвоїти рахунок на 56-й хвилині. Після серії передач Ісмаїлі зі свого лівого флангу зробив черговий простріл, і знов першим на м’ячі виявився Факундо Феррейра – 2:0. Невдовзі аргентинець міг оформити хет-трик, але його удар головою після стандарту у виконанні Марлоса був невлучним. На 77-й хвилині Паулу Фонсека випустив Дентіньо, Тайсон пішов. Буквально одразу ж «оранжево-чорні» залишились у меншості після другого попередження Тараса Степаненка. Утім саме футболісти «Шахтаря» могли відзначитись. Спершу шанс отримав Марлос, який не переграв голкіпера, що вийшов далеко з воріт. Згодом на ударній позиції був Бернард – Артур Рудько знов урятував свою команду. Наприкінці поєдинку вийшов Іван Ордець, Факундо Феррейра залишив газон. Протягом останніх хвилин динамівці намагалися змінити ситуацію, проте грамотні дії донеччан в обороні дозволили довести справу до логічної перемоги. «Шахтар» – володар Суперкубка України – 2017/18!