«Шахтар» (Донецьк) – «Динамо» (Київ) – 1:0 (0:0)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Коваленко (Малишев, 83), Марлос, Тайсон, Бернард (Зубков, 90+1), Феррейра (Ордець, 90+3)

Запасні: Шевченко, Бутко, Дентіньо, Бланко Лещук

«Динамо»: Коваль, Пантич, Віда, Кадар (Циганков, 84), Морозюк, Шепелєв, Сидорчук (Рибалка, 67), Антунеш, Ярмоленко (к), Гармаш, Бєсєдін

Запасні: Рудько, Бурда, Очігава, Буяльський, Гонсалес

Головний тренер: Сергій Ребров

Попередження: Сидорчук (54), Срна (55), Феррейра (76), Кадар (76), Гармаш (90+2), Пятов (90+3)

Арбітр: Костянтин Труханов (Харків)

«Шахтар» усьоме поспіль брав участь у вирішальному поєдинку Кубка України. Нинішній фінал – 17-й в українській історії клубу. На гру з «Динамо» Паулу Фонсека виставив оптимальний наразі склад.

«Оранжево-чорні» активніше розпочали зустріч і вже на 6-й хвилині дістали право на пенальті: Александар Пантич зіграв рукою у власному штрафному – арбітр вказав на позначку. Марлос пробив по центру, однак м’яч влучив у поперечину. Утім донеччани далі володіли територіальною перевагою. «Гірники» у своїх атаках здебільшого акцентували на флангах, де вирізнялися Дарійо Срна та Ісмаїлі.

«Гірники» у своїх атаках здебільшого акцентували на флангах, де вирізнялися Дарійо Срна та Ісмаїлі
До середини тайму гра дещо заспокоїлась і змістилася в центр поля. Арбітр фіксував багато фолів, і на перший план вийшли єдиноборства. Кияни поставили на контратаки й закидання на Андрія Ярмоленка, що кілька разів опинявся на ударній позиції. На останній хвилині тайму динамівець вийшов сам на сам із Андрієм Пятовим, але голкіпер «Шахтаря» грамотно обрав позицію та змусив суперника помилитися.

По перерві команди заграли сміливіше, намагаючись відповідати атакою на атаку. Перспективніше виглядали «гірники». На самому початку тайму зі свого лівого флангу прострілив Ісмаїлі, й Вікторові Коваленку забракло зовсім трохи, аби завдати завершального удару. Невдовзі Ярослав Ракицький виконував стандарт перед воротами, проте не зумів перекинути стінку. Середина тайму минула за рівної боротьби, гострота біля кожних воріт виникала дедалі рідше. Трибуни пожвавішали на 69-й хвилині, коли Дарійо Срна навісив, а Факундо Феррейра пробив головою – Максим Коваль відвів загрозу. Аргентинський форвард трохи згодом знов опинився на ударній позиції, але цього разу м’яч пройшов поруч із дев’яткою. На 80-й хвилині футболісти «Шахтаря» таки домоглися свого. Триходову комбінацію розпочав Андрій Пятов, продовжив Феррейра, а завершив Марлос. Бразилець прийняв м'яч від партнера, просунувся в центр, обійшов дорогою кількох захисників і невідворотно пробив у дальній верхній кут – 1:0.
Марлос прийняв м'яч від партнера, просунувся в центр, обійшов дорогою кількох захисників і невідворотно пробив у дальній верхній кут – 1:0
Відразу після гола Паулу Фонсека випустив на поле Максима Малишева, який змінив Віктора Коваленка, і вже в доданий час – Івана Ордеця замість Феррейри. Протягом хвилин, що залишилися, «гірники» втримали переможний рахунок 1:0.

«Шахтар» здобуває Кубок України водинадцяте й робить «золотий дубль» у сезоні – 2016/17!