21 травня 2017 року. Київ. «Динамо» ім. В. Лобановського. 6 631 глядач. +21 градус.

«Шахтар» (Донецьк) – «Олімпік» (Донецьк) – 1:1 (0:1)

Голи: 0:1 Сергійчук (12), 1:1 Бутко (50)

«Шахтар»: Каніболоцький, Бутко, Кривцов (к), Ордець, Азеведо, Танковський, Малишев (Коваленко, 75), Зубков, Алан Патрік (Марлос, 65), Дентіньо (Тайсон, 65), Бланко Лещук

Запасні: Шевченко, Кобін, Ракицький, Борячук

«Олімпік»: Махарадзе, Брікнер, Гришко (к), Іллой-Айєт, Немчанінов, Богданов, Гемега (Олійник, 59), Шестаков, Поступаленко (Цимбалюк, 73), Моха, Сергійчук (Гошкодеря, 81)

Запасні: Котляров, Жураховський, Хомутов, Матяж

Головний тренер: Роман Санжар

Попередження: Ордець (59), Кривцов (64), Азеведо (73), Бутко (79), Шестаков (89)

Арбітр: Дмитро Кутаков (Київська область)

Після тріумфу у фіналі Кубка України «Шахтар» у донецькому дербі приймав «Олімпік», що змагається за бронзові медалі. Паулу Фонсека на гру Прем’єр-ліги виставив цілковито оновлений склад. Уперше з капітанською пов’язкою партнерів на поєдинок вивів Сергій Кривцов.

Перший тайм

Матч розпочався в неквапливому темпі. «Гірники» захопили контроль над м’ячем, тоді як суперник усією командою відійшов на власну половину поля. Проте першими забили гості. На 12-й хвилині Михайло Сергійчук опинився сам на сам з Антоном Каніболоцьким і був влучним. Пропущений гол збудив «Шахтар» в атаці. Гарний прохід вийшов у Дентіньо: бразилець обійшов двох захисників і пробив у дальній кут – трохи невлучно. Момент був в Алана Патріка та гострий випад у В’ячеслава Танковського – знов на висоті Заурі Махарадзе.

Марсіо Азеведо пройшов до штрафного зі свого лівого флангу та прострілив на дальню штангу, де в падінні відправив м’яч у сітку Богдан Бутко. Для захисника це був дебютний гол за «гірників»
Другий тайм

Стартова активність футболістів «Шахтаря» дозволила вже на 50-й хвилині зрівняти рахунок. Марсіо Азеведо пройшов до штрафного зі свого лівого флангу та прострілив на дальню штангу, де в падінні відправив м’яч у сітку Богдан Бутко. Для захисника це був дебютний гол за «гірників». Наступний момент виник на 62-й хвилині: Алан Патрік продемонстрував індивідуальну майстерність, упорався з кількома захисниками й непогано пробив під поперечину – голкіпер перевів м’яч на кутовий. За дві хвилини у штрафному «Олімпіка» Брікнер зіграв у ногу Кривцову, однак арбітр замість пенальті визначив порушення з боку футболіста «Шахтаря». Невдовзі на полі з’явилися Тайсон і Марлос, які змінили Дентіньо й Алана Патріка відповідно. Буквально відразу вони створили небезпеку, але Марлос після паса Тайсона був не надто успішним. Одинадцятий номер трохи згодом знов опинився на вістрі, проте цього разу команду врятував Заурі Махарадзе. На 15 хвилин поєдинку, що залишились, на полі з’явився Віктор Коваленко, який розташувався на позиції Максима Малишева. Кінець минув в атаках «оранжево-чорних». Найреальніший шанс відзначитися мав Тайсон, що перекидав голкіпера, але цифри на табло більше не змінилися – 1:1.

Наступну зустріч «гірники» проведуть 26 травня в Харкові. У центральному матчі 31-го туру Прем’єр-ліги «Шахтар» прийматиме «Динамо».