U21. Шахтар – Ворскла – 2:0

20 квітня 2018 р.

|

У 28-му турі молодіжного чемпіонату «Шахтар» приймав «Ворсклу»

У складі «гірників», на відміну від попереднього поєдинку з «Динамо», не було гравців першої команди, утім до старту повернулись голкіпер Євген Гриценко, захисник Даниїл Сагуткін і центрхав Володимир Якимець. При цьому Валерій Бондар знов розташувався на позиції опорного півзахисника, де з кожним матчем почувається дедалі впевненіше.

Суперник під тиском

Перший тайм минув за величезної переваги «Шахтаря», який від самого початку включив потужний пресинг на чужій половині й не давав полтавцям перетнути центральну лінію. Донеччани подовгу володіли м’ячем, але швидкі комбінації не проходили через щільну оборону гостей, а довгі закидання на флангових нападників не завжди були влучними. До перерви вдався лише небезпечний постріл із гострого кута воротарського та удар головою Сагуткіна після флангової подачі Топалова: обидва рази «Ворсклу» рятував голкіпер.

Акцент на флангах

Такий перебіг гри не влаштовував тренерський штаб «Шахтаря», і в другому таймі команда змістила атакувальний акцент на фланги, поставивши на швидкість крайніх форвардів Топалова й Кащука, а також гострі підключення латералів Корнієнка і Грачова. Свідомо віддавши м’яч супротивникові, «оранжево-чорні» на 57-й хвилині організували стрімкий випад: Олександр Глагола праворуч увірвався до штрафного, прибрав захисника й майстерно впорався з воротарем – 1:0. Далі господарі могли відзначитися після кутового, проте під удар Якимця кинулись одразу двоє суперників. Протягом цих хвилин донеччанам легко давалися швидкі контратаки, й одна з них призвела до другого забитого м’яча: той самий Глагола ліворуч забіг до штрафного майданчика та прострілив на лінію воротарського, а Олексій Кащук, що набігав, вколотив м’яч під поперечину – 2:0. Мав доводити рахунок до великого Артем Дудік. Спочатку Сагуткін і Кащук вивели його на побачення з Каневцевим, однак діагональний удар пройшов у сантиметрах від дальньої штанги. А черговий шанс нападникові створив Дмитро Топалов: він промчав лівим краєм і виклав м’яч на дальній кут, але Дудік у боротьбі із захисником не зумів замкнути. Та і двох м’ячів досить для впевненої перемоги.

2:0 – «Шахтар» обіграє «Ворсклу» й у третьому поспіль матчі не пропускає.

26 квітня о 14:00 на «гірників» чекає виїзний поєдинок із «Маріуполем».

«Шахтар» U21 (Донецьк) – «Ворскла» U21 (Полтава) – 2:0 (0:0)