Голи та моменти

24 серпня 2018 р.

|

У 6-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» грав з «Олімпіком»

Донецьке дербі проходило в Києві в День Незалежності України. Паулу Фонсека знов вирішив не вносити корективів до стартового складу, і від перших хвилин на полі з’явилися ті ж футболісти, що й у двох попередніх переможних зустрічах.

Голи зі старту

«Гірники» почали звично потужно та швидко забили перший м’яч: Марлос розігнав контратаку, обігрався з Тайсоном і сам завершив комбінацію, пробивши повз кіпера, – 0:1. Недовго довелося чекати й другого гола. Марлос надтонкою передачею вивів Ісмаїлі сам на сам, але захисник зволів зробити асист та покотив уздовж воріт на Жуніора Мораеса, а той розстрілював уже порожню сітку – 0:2. Господарі одразу ж скоротили відставання (відзначився Г. Пасіч), однак, як показали подальші події, це був не початок камбека, а лише гол престижу. «Шахтар» продовжував контролювати ситуацію на полі й ще до перерви відкинув усі питання щодо переможця. Спрацювало підключення Ракицького до атаки лівим флангом: Ярослав стягнув на себе захисників і віддав у вільну зону на Ісмаїлі, бразилець пройшов майже до лицьової та прострілив саме на ногу Мораесу, й Жуніор без проблем оформив дубль – 1:3. Наприкінці тайму Ракицький подав кутовий, а Тарас Степаненко буквально вніс м’яч у площину – 1:4. Гості могли претендувати й на пенальті (після чергового корнера від Ракицького захисник «Олімпіка» зупинив м’яч рукою у власному воротарському), проте арбітр цього епізоду не побачив.

Перший хет-трик Мораеса

За такого проміжного рахунку в другому таймі команди могли дозволити собі грати у своє задоволення, однак тепер навіть за відкритого футболу голи прийшли не одразу. Удар Алана Патріка зі штрафного потягнув Кринський, а Тайсон зі стандарту пробив у сантиметрах від поперечини. Потім капітан уже вивів до воріт Нема, той перекинув кіпера, але влучив у поперечину. А за чверть години до фінального свистка суперники обмінялись забитими м’ячами. Невтомний Тайсон утік із центру й підключив Жуніора Мораеса, який влучним ударом оформив перший хет-трик за «гірників» та відзначився вшосте в шести турах – 1:5. І відразу ж м’яч рикошетом від голови Данченка залетів уже до сітки «оранжево-чорних». Останні хвилини минули в обопільних атаках, проте підсумок не змінився. Та втім, і сімох голів на двох вистачило для звання найрезультативнішого матчу цього сезону.

5:2 – «гірники» з великим рахунком перемагають у дербі з «Олімпіком». 1 вересня підопічні Паулу Фонсеки проведуть у Харкові домашній поєдинок із «Маріуполем». Початок зустрічі на ОСК «Металіст» о 19:30. Квитки можна придбати в касах стадіону й онлайн.

«Олімпік» (Донецьк) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:5 (1:4)

Київ, «Динамо» ім. В. Лобановського, 4 230 глядачів

Голи: 0:1 Марлос (11), 0:2 Мораес (17), 1:2 Г. Пасіч (19), 1:3 Мораес (33), 1:4 Степаненко (42), 1:5 Мораес (74), 2:5 Данченко (76, а/г)

«Шахтар»: Пятов, Данченко, Хочолава, Ракицький, Ісмаїлі, Алан Патрік (Коваленко, 79), Степаненко (Майкон, 62), Марлос, Нем (Фернандо, 72), Тайсон (к), Мораес