Шахтар – Ліон: звіт про матч

13 грудня 2018 р.

|

У 6-му турі Ліги чемпіонів УЄФА «Шахтар» приймав «Ліон»

Це була зустріч претендентів на другу перепустку до плей-оф у групі F. «Гірників» (5 очок) для виходу в наступний раунд влаштовувала тільки перемога, французів (7 балів) вдовольнити могла й нічия. До стартового складу «оранжево-чорних» повернувся Марлос, а Ярослав Ракицький, що відновився від травми, був готовий вступити до гри з лави. За його відсутності парою центральних захисників стали Сергій Кривцов і Давид Хочолава, праворуч діяв Микола Матвієнко.

Шанс Жуніора та надійність Пятова

Обережний початок матчу, де обидві команди дорожили м’ячем і не поспішали ризикувати, був актуальним аж до середини тайму. Французи хоча й створили перші моменти (обвідний удар Фекіра пройшов поруч зі штангою, а Пятов не дозволив відзначитись Траоре після виходу сам на сам), однак рахунок відкрили саме «гірники»: на 22-й хвилині Ісмаїлі ідеальним пасом знайшов у воротарському Мораеса, й Жуніор пробив у дальній кут – 1:0. Ліонці відповіли контролем м’яча, проте все, що їм вдалося створити, – кілька поспіль неточних ударів здалеку, з-поміж яких небезпечним можна назвати тільки постріл Депая, коли м’яч на сантиметри розминувся зі штангою. Гострота у штрафному господарів виникла в компенсований час: Менді не влучив у відкритий кут, а потім двома сейвами вразив Андрій Пятов. «Шахтар» пішов на перерву лідером.

Билися до останнього

Дебют другого тайму ознаменувався виходом на поле Богдана Бутка (замість Хочолави), а також епізодом у штрафному гостей: після удару Мораеса м’яч влучив у руку Денайєру, однак арбітр цього не помітив. «Ліон» потроху завоював центр і взявся тиснути на оборону «гірників», зрештою домігшись свого: на 65-й хвилині Депай віддав до штрафного на Фекіра, той прибрав опонента й поклав м’яч у самісінький кут. Цей гол цілковито змінив ситуацію на полі. Підопічні Паулу Фонсеки кинулись атакувати, а «ткачі» щільно засіли в захисті. І ось уже Денайєр у підкаті не дозволив пробити Коваленку, а Лопеш нейтралізував вривання Ісмаїлі. Наприкінці в бій було кинуто свіжих Кайоде з Болбатом, і нігерієць одразу ж після корнера намагався пробити в падінні через себе, але не влучив по м’ячу. Спробував Ларрі й з кута штрафного – повз. Чотири компенсовані хвилини гості «засушили» зупинками в грі та зберегли нічию – 1:1.

Це був заключний матч «Шахтаря» 2018 року. На зимову перерву команда Паулу Фонсеки йде лідером чемпіонату, а в лютому продовжить свій міжнародний сезон у Лізі Європи.

«Шахтар» (Донецьк) – «Ліон» (Ліон) – 1:1 (1:0)