Вирішальний тайм

7 грудня 2018 р.

|

У 18-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» на виїзді грав із «Маріуполем»

Команда Паулу Фонсеки (42 очки) далі впевнено лідирує в чемпіонаті, а маріупольці змагаються за потрапляння до першої шістки. «Гірники» вирушили на матч без Тайсона й Ярослава Ракицького, пропускав гру Майкон. У стартовому складі на позиції центрального захисника вийшов Микола Матвієнко, а тріо атакувальних хавбеків утворили Дентіньо, Віктор Коваленко та Сергій Болбат. Марлос, що відновився після травми, розпочав зустріч на лаві запасних.

Планомірний тиск

Початок матчу видався дуже спокійним, і стартові хвилини запам’яталися лише кількома неточними ударами Алана Патріка, а також вимушеною заміною Дентіньо, що зазнав ушкодження: замість бразильця вийшов Марлос, для якого це була перша гра за останні півтора місяця. «Шахтар» цілковито володів м’ячем і простором, потроху набираючи обертів, а від середини тайму став створювати моменти. Удар Болбата під поперечину дістав Худжамов, Яворський накрив спробу Степаненка, Матвієнко пальнув з-за меж штрафного – знов сейв голкіпера. А найкращий шанс відкрити рахунок гості здобули на заключній хвилині тайму: Коваленко заробив штрафний, Марлос виконав та влучив у поперечину!

Шедевр Степаненка й гольове повернення Марлоса

По перерві «гірники» почали ще потужніше, і міг відзначитись Мораес, що, прийнявши передачу Марлоса, двічі пробивав з кута воротарського, однак Дава та Худжамов не дозволили м’ячу залетіти до сітки. Зрештою «оранжево-чорні» зуміли розкрити оборону маріупольців, причому перший гол видався не лише важливим, а й гарним. На 62-й хвилині захисник господарів заблокував спробу Мораеса, м’яч відскочив на ногу Степаненку, і Тарас чудовим ударом через себе вколотив його до сітки – 0:1. Цей гол деморалізував суперника, і вже за дві хвилини кіпер дістав удар Ісмаїлі, проте Жуніор Мораес добив м’яч у ворота з кількох метрів – 0:2. А невдовзі форвард виступив у ролі асистента: отримав м’яч на краю штрафного, витримав паузу та викотив саме на Марлоса, який у дотик пробив Худжамова – 0:3. Приазовці одразу ж спробували повернутися до гри, але Пятов дістав удар Мишньова, а Матвієнко прийняв на себе добивання Бугая. За п’ять хвилин до кінця після відмінної комбінації забив Тотовицький, однак арбітр зафіксував офсайд і гол скасував. Наприкінці міг відзначитися Кайоде, ось лише вихід сам на сам лишився за Худжамовим, що відбив удар нігерійця.

3:0 – «Шахтар» виграє в «Маріуполя» та йде на зимову перерву в українському чемпіонаті лідером: у команди Паулу Фонсеки 45 очок у 18 матчах.

Відтепер на «гірників» чекає вирішальна битва групового раунду Ліги чемпіонів. 12 грудня в Києві на НСК «Олімпійський» чемпіон України гратиме з французьким «Ліоном». Матч розпочнеться о 22:00. Інформація щодо квитків – на shakhtar.com.

«Маріуполь» (Маріуполь) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:3 (0:0)