U21. Шахтар – Арсенал-Київ – 3:2

28 липня 2018 р.

|

У другому турі молодіжного чемпіонату «оранжево-чорні» приймали «Арсенал-Київ»

Стартувавши у вівторок із вольової перемоги в Чернігові, вже за три дні «гірники» вийшли на матч з іншим новачком ліги. Через кадровий дефіцит (п’ятеро збірників ще не повернулись) Валерій Кривенцов зробив мінімальні зміни у складі: у центрі поля розташувався Володимир Якимець, а на лівому фланзі атаки – Михайло Мудрик. Також ігрову практику в молодіжці отримав голкіпер першої команди Олег Кудрик.

Дві помилки – два м’ячі

Початок видався цілком прогнозованим: чемпіон багато володів м’ячем і вишукував проблемні зони в обороні дебютанта, однак удари Холода, Глаголи й Дудіка пройшли над поперечиною, а відмінний простріл Павліша не зумів замкнути на ближній штанзі капітан «оранжево-чорних». Зрештою на 21-й хвилині рахунок було відкрито: з лівого флангу м’яч доправили в центр Василевичу, той умить викотив Артемові Дудіку, який із лінії штрафного вразив правий від кіпера кут – 1:0. Наставник гостей відповів на це несподіваною потрійною заміною в середині тайму, що подіяло на його підопічних: вони додали у швидкості та пресингу, змусивши двічі помилитися «гірників». Бриженко відзначився спочатку після корнера (скидання партнера й удар з кількох метрів у порожні ворота), а потім завершив контратаку киян унаслідок перехоплення поблизу чужого штрафного. Таким чином на перерву команди пішли з мінімальною перевагою «канонірів».

Перемога на характері

Другий тайм минув за цілковитого домінування «Шахтаря», що майже не залишав половину поля суперника. При цьому рідкісні контрвипади «Арсенала-Києва» (переважно на початку) також були дуже небезпечними. Петренко бив головою та влучив у штангу, у відповідь Глагола й Холод якимось дивом з кількох метрів не заштовхали м’яч до сітки. Далі Бондаренко вивалився сам на сам із Кудриком, пробивши впритул з дальньою стійкою. І знов важливими виявились заміни, цього разу від Валерія Кривенцова. Надто вдало до гри увійшов Дмитро Топалов й одразу ж міг відзначитись: після прострілу Глаголи ліворуч Василевич влучив у блок, м’яч відскочив до Топалова, але захисник завадив йому вразити ціль. Також Дмитро постійно турбував оборону гостей своїми вриваннями ліворуч і гострими передачами – в одному з епізодів м’яч потрапив у руку гравцеві «канонірів», однак арбітр проігнорував момент. Відновити футбольну справедливість вдалося на 70-й хвилині: Глагола довгим закиданням знайшов у штрафному Василевича, Ілля виманив на себе захисників та голкіпера й викотив під удар Михайлові Мудрику, що забивав мало не в порожні ворота – 2:2. Після цього тиск підопічних Валерія Кривенцова тільки посилився, проте велику кількість флангових прострілів і навісів ніяк не виходило конвертувати в гол. Господарі не здавалися й незадовго до фінального свистка вирвали перемогу: Дудік прийняв чергову вертикальну передачу, перепасувався з Яловенком та відзначився майже з лінії воріт.

3:2 – «гірники» обіграють «Арсенал-Київ», Артем Дудік оформлює дубль, а 18-річний Ілля Василевич робить два асисти.

У наступному турі 2 серпня на нас чекає молодіжне класико «Динамо» – «Шахтар».

«Шахтар» U21 (Донецьк) – «Арсенал-Київ» U21 (Київ) – 3:2 (1:2)

1:0 Дудік (21), 1:1 Бриженко (30), 1:2 Бриженко (34), 2:2 Мудрик (70), 3:2 Дудік (88)

«Шахтар» U21: Кудрик, Холод, Чаговець (Мате, 52), Меліченко, Павліш (Муравський, 59), Якимець (Криськів, 59), Путря (Топалов, 59), Дудік, Глагола (к), Мудрик, Василевич (Яловенко, 80)