U21. Ворскла – Шахтар: звіт про матч

10 листопада 2018 р.

|

У 15-му турі молодіжного чемпіонату «Шахтар» на виїзді грав із «Ворсклою»

У Полтаві «гірники» з різних причин не могли розраховувати відразу на шістьох футболістів основи, що серйозно позначилось на стартовому складі: Меліченко вийшов праворуч в обороні, Мате і Чаговець – у центрі захисту, Андрущенко й Дудік діяли на флангах атаки, а Топалов – під нападником Василевичем. Суперник помітно посилився гравцями головної команди: Ткаченко, Гіоргадзе, Одарюк та Карека з’явилися на полі від перших хвилин.

Стартовий тиск

«Оранжево-чорні» розпочали потужно й агресивно: високим темпом та пресингом вони втиснули полтавців до їхнього штрафного і вже протягом п’яти хвилин завдали кількох непоганих ударів по воротах, а також весь час створювали гостроту зі стандартів. Активними були Дудік (його постріл у ближній кут дістав голкіпер) і Василевич (регулярно вривався до вільних зон), а в середині поля атаки розганяли Топалов та Глагола. «Шахтар» виглядав дуже енергійно й різноманітно, однак трансформувати це в результат не вдавалося. Такий тиск тривав усю першу половину тайму, однак потроху господарі оговталися й серією фолів (і ціною трьох жовтих карток) збили темп «гірників», а потім посунули гру ближче до центру та перехопили ініціативу. Кілька разів небезпечно бив головою Карека (повз і в руки Кучеренку), дальньою спробою відзначився Одарюк (поруч зі штангою). Далі цієї пристрілки справа не дійшла, й на перерву команди вирушили без забитих м’ячів.

Заміни посилили, але не врятували

Дебют другого тайму знов лишився за гостями. Так, після подачі Топалова зі штрафного Чаговець та Меліченко вдвох намагалися заштовхати м’яч до сітки, однак влучили в захисника полтавців, який стояв на лінії воріт. Слідом пройшли й дві гарні флангові комбінації: навіс Корнієнка ліворуч перехопив Ткаченко, а на простріл Дудіка праворуч трохи не встиг Андрущенко. На 68-й хвилині «Ворсклі» вдалася рідкісна контратака, що завершилась голом: з передачі Кареки відзначився Одарюк. Рятувати ситуацію вийшли Бондар, який ледве встиг відновитись, а також виснажені матчами й перельотами Чех із Кулаковим. Навіть не в оптимальному стані вони помітно посилили гру, і біля володінь «зелено-білих» одразу ж стали виникати момент за моментом: постріл Чеха з лінії штрафного пройшов у сантиметрах від штанги, Меліченко з кількох метрів пробив вище поперечини, а Кулаков на лінії воротарського не влучив по м’ячеві. Трохи точності в завершенні, і цього вистачило б для перемоги, проте не вийшло врятувати навіть нічию. 0:1 – молодіжка «Шахтаря» поступається «Ворсклі».

Після двотижневої перерви в чемпіонаті «гірники» 22 листопада прийматимуть «Львів».

«Ворскла» U21 (Полтава) – «Шахтар» U21 (Донецьк) – 1:0 (0:0)