Коваленко!

3 листопада 2018 р.

|

У 14-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» у Харкові приймав «Динамо»

Суперники підійшли до матчу з різницею в 5 очок: «Шахтар» лідирує (34 бали), «Динамо» прямує на другій позиції (29). Обидва наставники перед надважливою зустріччю зіткнулися з кадровими проблемами. У «гірників» поза грою лишились Марлос (на правому фланзі діяв Дентіньо), Кайоде та Ордець, а Тайсон і Степаненко відновились саме до класико (бразилець опинився в запасі, Тарас вивів команду на поле з капітанською пов’язкою). Кияни не могли розраховувати на допомогу центрального захисника Кадара (на його місці розташувався Миколенко) й Бєсєдіна, якого на вістрі атаки замінив Вербич.

Атакою на атаку

Стартовий відрізок минув за цілковитого контролю «оранжево-чорних», які майже не розлучалися з м’ячем на чужій половині поля і дали гостям організувати лише одну вилазку (Сідклей прорвався флангом, але його простріл виніс Кривцов). На 15-й хвилині Жуніор створив відмінний момент для Ісмаїлі, викотивши м’яч на кут воротарського під удар партнерові, проте захисник «Шахтаря» на швидкості пробив не найкращим чином. «Динамо» відповіло дуже небезпечною контратакою: Вербичу забракло сантиметрів, аби замкнути пас Сідклея. Й одразу ж миттєвий випад господарів завершував ударом у дальній кут Алан Патрік – поруч зі штангою. Після такого обміну перевага знов перейшла до «гірників», що весь час тисли на оборону «біло-синіх», надто комбінаціями на лівому фланзі: удар Мораеса блокував Бурда, а спроба Болбата була невлучною. А на 44-й хвилині кияни повели в рахунку: подача праворуч, Сідклей скинув м’яч на Шапаренка, який пробив на силу.

Вихід Тайсона і переможний удар Коваленка

У перерві Паулу Фонсека зробив одну перестановку, замість Дентіньо випустивши Тайсона, й ця заміна відіграла надзвичайно важливу роль у матчі. Спершу гості ледве не подвоїли рахунок (Вербич утік сам на сам, однак не зумів пробити), а вже на 54-й хвилині цифри зрівнялись: Тайсон у чужому штрафному обійшов усіх захисників киян разом з голкіпером і викотив м’яч Жуніору Мораесу, який у дотик розстріляв сітку – 1:1. Десять хвилин по тому м’яч побував у воротах донеччан, проте арбітр справедливо скасував гол через офсайд у Циганкова. Від середини тайму команди намагалися не ризикувати й стали діяти обережніше в обороні, однак нагоди змінити парирет були. Майкон надпотужним ударом перевірив готовність Бойка, але той кулаками відбив постріл бразильця. У відповідь Пятов упорався з ударом Шапаренка, а Тайсон і Бурда обмінялись неточними спробами. Не обійшлося в українському класико й без традиційних емоцій: уже в компенсований час Кендзьора дістав другу жовту картку та був вилучений з поля, а Вербич вирішив спровокувати Степаненка. Проте «гірники» встигли скористатися своєю чисельною перевагою. На останній хвилині Віктор Коваленко отримав пас від Мораеса й з лінії штрафного вколотив м’яч у дальню дев’ятку!

2:1 – вольова перемога «Шахтаря» над «Динамо», і в чемпіонських перегонах «оранжево-чорні» випереджають принципового суперника вже на 8 очок.

7 листопада «гірники» в матчі 4-го туру Ліги чемпіонів на виїзді зустрінуться з «Манчестер Сіті» (початок о 22:00), а 11 листопада підопічні Паулу Фонсеки в Полтаві проведуть поєдинок чемпіонату з «Ворсклою» (19:30).

«Шахтар» (Донецьк) – «Динамо» (Київ) – 2:1 (0:1)