Упевнена перемога

27 жовтня 2018 р.

|

У 13-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» зустрічався з «Арсеналом-Києвом»

«Гірники» очолюють таблицю чемпіонату, але далі відчувають кадрові проблеми – одразу п’ятеро ключових футболістів команди не могли взяти участі в матчі. Надто це позначилось на групі атаки, де від перших хвилин грали Веллінгтон Нем (праворуч), Віктор Коваленко (під нападником), Сергій Болбат (ліворуч). Дебютував у стартовому складі «Шахтаря» Андрій Тотовицький.

Ударний кінець тайму

Момент одразу виник у господарів – Андрій Пятов парирував на корнер удар Єрмаченка з кута воротарського. Загалом перевагу мали «гірники», які майже весь тайм провели на половині поля суперника. Ледве не вискочив сам на сам Болбат – Сітало вчасно перехопив м’яч. Не досягли мети дальні постріли Болбата й Патріка, а найбільшу небезпеку приховували численні навісні подачі Ярослава Ракицького: захисник навіть крутив «сухий лист» із кутового, проте голкіпер знов урятував «канонірів». А ще 44-й номер загрожував воротам зі штрафного (м’яч опустився зверху на сітку) та спробою здалеку (повз). Утім перед самою перервою гарний постріл вдався Алану Патріку: партнери вивели бразильського півзахисника на удар, і він поклав м’яч саме під штангу – 0:1. Могли «оранжево-чорні» й подвоїти перевагу, однак Сітало дістав з-під поперечини потужний простріл Майкона зі штрафного.

Засвідчити перевагу

На самому початку другого тайму Алан Патрік міг оформити дубль: Ракицький підключив на правому фланзі Болбата, Сергій виконав відмінний навіс на дальню штангу, але бразилець, що пробивав з льоту, влучив у стійку. А за кілька хвилин другий м’яч залетів до сітки киян: Алан Патрік розігнав атаку пасом на Ісмаїлі, той викотив у середину штрафного під удар Сергієві Болбату, який спокійно вразив нижній кут – 0:2. Далі гарні моменти мали Тотовицький і той-таки Болбат (сейв Сітала), а на 63-й хвилині прохід Віктора Коваленка до штрафного з порушенням зупинив Зозуля, й сам постраждалий реалізував пенальті точним ударом під ліву від голкіпера штангу – 0:3. «Шахтар» не знижував темпу, і Паулу Фонсека потроху освіжав команду замінами, випустивши Дентіньо, Сіпріано й Фернандо. Прагнув забити Тотовицький, що в одному з епізодів упорався із захисниками та вийшов на рандеву із Сіталом, однак відправив м’яч повз ціль. Двічі небезпечно бив Сіпріано – обидва рази в блок. Натомість суперник до володінь Пятова доходив лічені рази, а створити щось гостре оборона гостей так і не дозволила. 3:0 – «Шахтар» упевнено обіграє «Арсенал-Київ» завдяки голам Алана Патріка й двох вихованців клубу Сергія Болбата та Віктора Коваленка.

У середу, 31 жовтня, о 19:00 «гірники» в Харкові на ОСК «Металіст» проводитимуть матч 1/8 фіналу Кубка України з «Олімпіком», а вже 3 листопада о 17:00 тут команду Паулу Фонсеки очікує зустріч ЧУ з київським «Динамо». Придбати квитки на донецьке дербі та українське класико можна в касах стадіону й онлайн.

«Арсенал-Київ» (Київ) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:3 (0:1)