U21. Шахтар – Зоря: звіт про матч

6 жовтня 2018 р.

|

В 11-му турі молодіжної першості «Шахтар» приймав «Зорю»

«Гірники» (20 очок) підійшли до зустрічі з шестиматчевою безпрограшною серією. В їхньому складі не було викликаних до збірної Кащука й Мудрика, натомість з першої команди прибули Олег Кудрик, Ярослав Ракицький, Маркіньос Сіпріано та Андрій Тотовицький. Луганці (16 очок) здобули дві перемоги поспіль і зміцнилися в середині таблиці.

Багато моментів, однак гол один

«Шахтар» розпочав упевненим контролем м’яча і мало не весь перший тайм провів на половині поля «Зорі». Майже всі атаки «оранжево-чорних» були небезпечними та різноплановими: Чаговець бив головою після подачі зі штрафного (вище), Ракицький із Сіпріано й Тотовицьким розігнали швидкий випад, який завершився ударом Топалова (сейв воротаря), Сіпріано двічі пробивав з-за меж штрафного (блокування і трохи невлучно), а Кулаков – метрів із 17 (упритул зі штангою). Луганці півгодини стримували «гірників», але зрештою не встояли під таким тиском. Сіпріано увірвався до штрафного та був збитий Мацапурою, а Андрій Тотовицький майстерно реалізував пенальті, розвівши м’яч і кіпера по кутах, – 1:0. Незадовго до перерви господарі могли збільшити рахунок: відмінну комбінацію за участю Топалова й Коноплі завершував ударом у самісінький кут Тотовицький – воротар дістався до м’яча та перевів його на корнер.

Втрачена перевага

Утім уже в самому початку другого тайму рахунок став 2:0 – це Андрій Кулаков відзначився після подачі Топалова з кутового. Гостям довелося перебудовувати свою гру і сміливіше йти вперед, а «Шахтар» дістав більше вільних зон для контратак. В одній з них Тотовицький вивів на удар Топалова, проте супротивника знов урятував голкіпер. А в середині тайму «оранжево-чорні» лишились у меншості (другу жовту отримав Корнієнко), чим швидко скористалися футболісти «Зорі»: за кілька хвилин Майборода з пенальті скоротив відставання. «Гірники» цілком могли не доводити справу до нервового кінця, однак не реалізували кілька вбивчих шансів. Топалов прийняв діагональ на рідному лівому фланзі, перекинув м’яч через захисника і, опинившись перед воротарем, без роздумів пробив – Мацапура знов бере. Й одразу ж Сіпріано якимось дивовижним чином не зумів замкнути флангову передачу, на сантиметри розминувшись з м’ячем. Натомість опонент своєї нагоди не змарнував: у компенсований час Алефіренко прорвався краєм штрафного і з гострого кута вразив ціль. 2:2 – молодіжка «Шахтаря» грає внічию із «Зорею», але завершує перше коло в трійці лідерів чемпіонату.

18 жовтня «гірники» на власному полі прийматимуть «Десну».

«Шахтар» U21 (Донецьк) – «Зоря» U21 (Луганськ) – 2:2 (1:0)

1:0 Тотовицький (32, пен.), 2:0 Кулаков (52), 2:1 Майборода (76, пен.), 2:2 Алефіренко (90+1)

«Шахтар» U21: Кудрик (к), Конопля, Чаговець, Ракицький, Корнієнко, Бондар, Чех, Сіпріано, Тотовицький, Топалов, Кулаков (Василевич, 78)