Звіт про матч

7 жовтня 2018 р.

|

У центральному матчі 11-го туру Прем’єр-ліги «Шахтар» на власному полі зустрічався із «Зорею»

«Гірники» з 27 очками впевнено лідирують у чемпіонаті, луганці ж не перемагали в трьох турах поспіль та опустилися на п’яту сходинку таблиці (13 очок). Команда Паулу Фонсеки лишається найрезультативнішою в лізі й при цьому мало пропускає (різниця м’ячів: 29–5). У стартовому складі «оранжево-чорних» знову виявилось нове поєднання захисників (праворуч вийшов Богдан Бутко, у центрі – Сергій Кривцов і Микола Матвієнко), а на лівий фланг атаки повернувся Фернандо.

І знов Мораес

Суперники не поспішали розкриватися, однак потроху «Шахтар» визначив бажання грати першим номером, узяв м’яч під свій контроль та володів ним удвічі більше від опонента. Закономірно, що й дебютний небезпечний момент створили саме «гірники»: Тайсон із льоту пробив з лінії штрафного, м’яч зрикошетив від Матвієнка і летів у самісінький кут, але Феліпе дістався й перевів на корнер. Гості відповіли ударом Громова з близької дистанції, на який зреагував Андрій Пятов. Підопічні Паулу Фонсеки подовгу комбінували на чужій половині, але розкрити оборону опонента вдалося лише на 38-й хвилині: Ісмаїлі на фланзі поборовся за м’яч та віддав Майкону, той знайшов у штрафному вільного Мораеса, і Жуніор спокійно переграв голкіпера – 1:0.

Увесь тайм – біля воріт суперника

Проте в самому початку другої половини луганці заробили пенальті й зрівняли рахунок: Пятов парирував удар Харатіна з точки, однак футболіст «Зорі» самотужки добив м’яч у сітку. Відтоді гра майже цілковито змістилася до штрафного гостей, а моменти біля воріт Феліпе виникали регулярно. Обвідний удар Марлоса пройшов поруч з поперечиною, Тайсон швидкісним рейдом центром розігнав розкішну контратаку та вивів Марлоса до воріт – голкіпер перевів на корнер удар «гірника», й одразу ж видав чергові сейви, відбивши удар Кайоде і добивання Майкона. Аби збити атакувальний темп господарів, луганці фолили, часом дуже жорстко: унаслідок надзвичайно грубого підкату Харатіна травмувався і був замінений капітан «Шахтаря» Тайсон, проте за порушення, що тягнуло на червону картку, півзахисник «Зорі» отримав лише попередження. «Оранжево-чорні» продовжували свій штурм і були близькими до успіху протягом заключних хвилин: Литвин останньої миті перервав надгостру передачу Ісмаїлі на Кайоде, а потім двічі поспіль гостей урятував воротар.

1:1 – «Шахтар» ділить очки із «Зорею» та завершує перше коло чемпіонату на вершині турнірної таблиці: після 11 матчів у команди Паулу Фонсеки 28 очок. Жуніор Мораес далі лідирує в бомбардирських перегонах – на його рахунку вже 10 забитих м’ячів.

Наступну зустріч УПЛ «гірники» проведуть 19 жовтня о 19:00 у Харкові з «Десною», а вже 23 жовтня на нас чекає поєдинок Ліги чемпіонів «Шахтар» – «Манчестер Сіті». Квитки – у касах ОСК «Металіст» й онлайн.

«Шахтар» (Донецьк) – «Зоря» (Луганськ) – 1:1 (1:0)