Шахтар – Хоффенхайм

19 вересня 2018 р.

|

«Шахтар» відкрив груповий етап Ліги чемпіонів матчем із «Хоффенхаймом»

Утринадцяте «гірники» стартують в основній сітці найпрестижнішого клубного турніру. Цікаво, що минулого сезону команда Паулу Фонсеки виграла всі чотири домашні поєдинки (три в групі та один у плей-оф). Наставник «оранжево-чорних» випустив той самий склад, що й в останній зустрічі чемпіонату: з Богданом Бутком на позиції правого захисника, Давидом Хочолавою в центрі та Сергієм Болбатом ліворуч в атаці. У «Хоффенхайма» обійшлося без несподіванок.

Один до двох

Гості швидко звиклися на чужій території та вже на 6-й хвилині відкрили рахунок: Біттенкур по центру вивів Грілліча сам на сам, і той підсік м’яч над голкіпером. Минуло ще десять хвилин, і Солої ледве не подвоїв різницю: угорський форвард розвернувся в штрафному й розстрілював Пятова, однак Андрій відбив удар упритул. «Шахтар» миттєво зреагував – узяв під контроль середину поля і цілковито позбавив суперника м’яча. Виявивши слабке місце на правому фланзі оборони німців, «гірники» заходились методично тиснути саме на цю зону. Спершу захисники впоралися з прострілом Ісмаїлі, а після подачі Ракицького небезпечно бив головою Степаненко – у сантиметрах над поперечиною. Дістати бажане вдалося на 27-й хвилині: Ісмаїлі перехопив у центрі, на фланзі впорався з Нордтвейтом, змістився вглиб штрафного майданчика і зовнішньою стороною стопи викрутив м’яч саме в дальній кут – 1:1. Відігравшись, господарі дещо послабили хватку, чим одразу ж скористалися «синьо-білі». Пятов згрупувався та перевів надзвичайно гостру спробу Біттенкура головою з лінії воротарського на корнер, проте саме після нього в сітці підопічних Паулу Фонсеки опинився другий м’яч: Нордтвейт головою замкнув подачу Крамарича. Наприкінці тайму Тайсон міг знов зрівняти цифри, ось лише удар здалеку капітана припав просто в руки Бауманну.

Фантастичний дебют Майкона

У другій половині команди далі демонстрували стрімкий атакувальний футбол, уже в дебюті обмінявшись моментами: захисники гостей заблокували удар Марлоса, а Пятов потягнув постріл Крамарича й добивання Жоелінтона. Потроху ініціатива повернулася до гравців «Шахтаря», які включили максимальні швидкості та взялися до облоги штрафного німців. Небезпечно бив із ближньої дистанції Тайсон, однак його спробу накрили, а вже в наступному епізоді бразилець виводив сам на сам Мораеса, проте Жуніор не встиг на передачу. Марлос відмінно перевів ліворуч Тайсону, той підключив Ісмаїлі, захисник пробив з гострого кута – невлучно. Від середини тайму «Хоффенхайм» усім складом сідав в оборону, долати яку було нелегко, однак тут спрацювали заміни Паулу Фонсеки: Коваленко ледве не став автором гольової передачі (Степаненко забив, але вже після свистка про офсайд у Віктора), а Майкон, що дебютував у Лізі чемпіонів, виявився героєм матчу. На 81-й хвилині «оранжево-чорні» розіграли кутовий, бразильський хав отримав м’яч метрів за 25 саме по центру і з лівої ноги гарматним пострілом поклав його просто в кут – 2:2. Й одразу ж «гірники» могли вийти вперед, проте Мораес якимось дивом не замкнув простріл Тайсона. А вже в компенсований час знов після корнера Марлос бив, здавалося, напевне, та на шляху м’яча останньої миті виник Пош і врятував свої ворота.

2:2 – «Шахтар» був близьким до перемоги, проте починає євросезон яскравою нічиєю з «Хоффенхаймом». Наступний матч Ліги чемпіонів відбудеться 2 жовтня на виїзді з «Ліоном», а вже найближчої неділі, 23 вересня, о 17:00 команда Паулу Фонсеки в Харкові прийматиме «Чорноморець». Квитки – у касах ОСК «Металіст» й онлайн на shakhtar.com.

«Шахтар» (Донецьк) – «Хоффенхайм» (Зінсхайм) – 2:2 (1:2)