Карпати – Шахтар – 1:6

28 вересня 2018 р.

|

У 10-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» на виїзді зустрічався з «Карпатами»

Паулу Фонсека використав нові варіації в лінії оборони: цього разу на позиції правого захисника розташувався Микола Матвієнко, а в центрі діяла зв’язка Сергія Кривцова та Ярослава Ракицького. Знов у старті вийшли Майкон і Фернандо.

Ефектно й розгромно

«Шахтар» традиційно від перших хвилин запропонував опонентові відкритий футбол, і «Карпати» не змогли протиставити контргру. Уже на 13-й хвилині Степаненко заробив штрафний метрів за 25 від воріт, і Ярослав Ракицький чудовим ударом закрутив м’яч у ближню дев’ятку – 0:1. Ще за тринадцять хвилин гарну комбінацію створили бразильці «гірників»: Тайсон відмінною передачею на Ісмаїлі розрізав оборону, захисник м’яко прострілив до воротарського, а Фернандо забивав у порожню рамку – 0:2. Майже миттєво рахунок став великим: подача Ракицького зі штрафного, невдалий викид Карраскаля, і Жуніор Мораес холоднокровно вразив ціль – 0:3. Але й це було не все. Майкон відмінним пасом вивів сам на сам Марлоса, той грамотно уник офсайду, обіграв Кучинського та закотив у ворота господарів четвертий м’яч. А крапку було поставлено в компенсований до першого тайму час: «оранжево-чорні» опинилися вп’ятьох у штрафному львів’ян проти трьох суперників, і після удару Марлоса м’яч рикошетом від Бородая залетів за воротаря – 0:5.

Гра за рахунком

Друга половина почалась із гарного моменту Фернандо, однак бразилець, опинившись сам перед голкіпером, перекинув і його, й ворота. Загалом гра помітно заспокоїлась: львів’яни намагалися отямитись, а «гірники» далі контролювали м’яч та ситуацію на полі, але зменшили швидкості й атакувальний тиск. Проте зовсім без роботи Кучинський не лишився – спочатку накрив удар Майкона зі штрафного, а потім дістав із ближньої дев’ятки потужний постріл Тайсона. Господарі на це відповіли ударом Мякушка з гострого кута (невлучно), спробами Ді Франко здалеку (вище) й Шведа метрів з 12 (у руки Пятову). Натомість «Шахтар» відзначився ще раз: на 80-й хвилині Алан Патрік закинув м’яч за спини захисникам, а Микола Матвієнко виконав роль центрфорварда – першим дотиком обробив, а другим пробив повз воротаря – 0:6. Слідом український захисник ледве не записав до свого активу асист, однак у Кайоде, що забивав, зафіксували офсайд. Ларрі не засмутився й одразу ж перевірив кіпера ударом з гострого кута – Кучинський упорався. Та зрештою на останніх хвилинах «Карпати» провели гол престижу (гарний удар Шведа), проте він не надто покращив підсумковий результат.

6:1 – «Шахтар» протягом одного тайму розбив «Карпати» й починає готуватися до матчу Ліги чемпіонів. 2 жовтня «гірники» гратимуть із французьким «Ліоном». Початок о 22:00.

«Карпати» (Львів) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:6 (0:5)

Львів, «Україна», 9 127 глядачів

Голи: 0:1 Ракицький (13), 0:2 Фернандо (26), 0:3 Мораес (29), 0:4 Марлос (35), 0:5 Бородай (45+1, а/г), 0:6 Матвієнко (80), 1:6 Швед (90+2)

«Шахтар»: Пятов, Матвієнко, Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі, Майкон, Степаненко (Алан Патрік, 46), Марлос (Сіпріано, 66), Тайсон (к), Фернандо, Мораес (Кайоде, 72)