Перемога на класі

6 грудня 2019 р.

|

У 17-му турі української Прем’єр-ліги «Шахтар» приймав «Олімпік»

«Гірники» лишаються непереможними в чемпіонаті, зібравши в 16 матчах 14 перемог за всього 2 нічиїх (44 очки). «Олімпійці» протягом останнього місяця видали потужний відрізок і повернулися до середини таблиці (8-ме місце, 18 балів). Попри близькість матчу ЛЧ з «Аталантою» Луїш Каштру виставив на гру максимально бойовий склад із Тайсоном на лівому фланзі атаки й Віктором Коваленком під нападником. До заявки потрапив і Марлос, що відновився після травми, проте в старті на його позиції був Тете.

Потужний старт

Господарі пішли в атаку і досить швидко відкрили рахунок. Три корнери поспіль, останній з яких забезпечив успіх: Тете прострілив до штрафного, Політило виніс м’яч, однак першим на відскоку був центральний захисник «гірників» Микола Матвієнко й влучним ударом вразив лівий кут – 1:0. Одразу ж Патрік міг забивати другий, але, завершуючи комбінацію за участю Коваленка та Мораеса, пробив просто у воротаря. Розкішний шанс виник і в Жуніора: перед форвардом були порожні ворота, проте в боротьбі із захисниками він махнув ногою повз м’яч. Протягом усього тайму «оранжево-чорні» володіли відчутною перевагою й завдали по воротах суперника 9 ударів, але розвинути успіх не виходило. За хвилину до перерви близьким до цього був Віктор Коваленко, однак і йому не вдалося вразити ціль після навісу Ісмаїлі. Ще одну нагоду змарнував Тете, в контратаці пробивши в ноги Кринському.

Гольове повернення Марлоса

«Гірники» далі створювали моменти й у дебюті другої половини. Тете чудово віддав на дальній кут воротарського Патріку, проте Алан не влучив по м’ячу. Сам Тете викручував у дальній кут – трохи неточно. У середині тайму відбулося повернення Марлоса: він замінив на полі Тете і вже за 10 хвилин із передачі Мораеса відзначився, завершивши швидку комбінацію партнерів, – 2:0. За комфортного рахунку підопічні Луїша Каштру дозволили собі знизити темп та спокійно вести матч до перемоги. А вже в компенсований час установили остаточний підсумок, коли Ісмаїлі добив м’яч у сітку після пострілу Тайсона.

3:0 – «Шахтар» обіграє «Олімпік» і починає готуватися до головного матчу року.

Уже в середу, 11 грудня, в Харкові «гірники» проведуть вирішальний поєдинок Ліги чемпіонів з «Аталантою». Зустріч розпочнеться о 19:55. Квитки можна придбати в касах ОСК «Металіст» і онлайн.

«Шахтар» (Донецьк) – «Олімпік» (Донецьк) – 3:0 (1:0)