Звіт про матч

15 лютого 2019 р.

|

У домашньому поєдинку 1/16 фіналу Ліги Європи «Шахтар» приймав «Айнтрахт»

Для «гірників» це перша офіційна зустріч після довгої зимової перерви. Стартовий склад команди майже не відрізнявся від того, який Паулу Фонсека награвав на зборах. Праворуч в обороні – Богдан Бутко, пара центральних захисників – Сергій Кривцов і Давид Хочолава, у центральній зоні – Алан Патрік. «Айнтрахт», що поновив сезон місяць тому, набрав тонус та приїхав до Харкова без значних кадрових втрат. Несподіваною була лише відсутність на полі Себастьяна Алле, замість якого з’явився Гачинович.

Неймовірний початок

Старт матчу видався настільки феєричним, що всі головні події першого тайму сталися вже протягом десяти хвилин. Франкфуртці заробили штрафний на правому фланзі, й Хінтереггер головою замкнув подачу на дальню штангу, відкривши рахунок. Господарі так само швидко відігралися. Жуніор Мораес на лінії воротарського прикрив м’яч корпусом і дістав поштовх у спину від Н’Діки – пенальті. До точки підійшов Марлос та ювелірно пробив у лівий від кіпера кут, Трапп угадав, але не дотягнувся – 1:1. За хвилину арбітр Ентоні Тейлор показав другу жовту картку Тарасові Степаненку, і майже на весь поєдинок лишив «Шахтар» у меншості. Підопічні Паулу Фонсеки намагались не закриватися в обороні й тримати високий темп. Якийсь час суперники за інерцією далі обмінювались атаками, однак небезпечними були лише момент Йовича (метрів з 13 пробив поруч із хрестовиною) і дальній постріл Гачиновича (Пятов перевів м’яч через поперечину). «Гірники» до перерви стримували тиск та весь час шукали нагоду для виходу в контратаку, німці ж шансу не надавали.

Характер команди, гол капітана

Дебют другої половини лишився за «Айнтрахтом». Костич спочатку не влучив у ворота з гострого кута й умить виправився – замкнув навіс із правого флангу та вивів свою команду вперед. Гості далі атакували, і ось уже Пятов потягнув з-під поперечини удар Ребича зі штрафного, а Йович з вигідної позиції головою пробив поруч зі штангою. Удесятьох футболістам «Шахтаря» було нелегко стримувати тиск суперника, однак «гірники» не тільки встояли, а й удруге зрівняли рахунок. На 67-й хвилині Мораес передачею знайшов Тайсона, який пішов від захисника та пробив Траппа – 2:2. Одразу ж Паулу Фонсека кинув у бій дебютанта: Манор Соломон замінив Марлоса і вперше вийшов на поле у складі «Шахтаря» у офіційному матчі. А невдовзі до гри після тривалої перерви повернувся й Максим Малишев (замість іменинника Віктора Коваленка). Кінець поєдинку видався вкрай напруженим: франкфуртці кинули всі сили на атаку і протягом останніх хвилин виконували не менше десяти подач до штрафного господарів, проте «оранжево-чорні» захищалися строго та самовіддано, не дозволивши опонентові заволодіти перевагою в цьому протистоянні.

2:2 – «Шахтар» і «Айнтрахт» грають унічию. А це означає, що все вирішиться в матчі-відповіді, який відбудеться за тиждень, 21 лютого, у Франкфурті (початок о 19:55).

«Шахтар» (Донецьк) – «Айнтрахт» (Франкфурт) – 2:2 (1:1)

Харків, ОСК «Металіст», 13 059 глядачів

Голи: 0:1 Хінтереггер (7), 1:1 Марлос (10, пен.), 1:2 Костич (50), 2:2 Тайсон (67)

«Шахтар»: Пятов, Ісмаїлі, Хочолава, Кривцов, Бутко, Степаненко, Алан Патрік, Тайсон (к), Коваленко (Малишев, 81), Марлос (Соломон, 68), Мораес (Болбат, 90)

Вилучення: Степаненко (11, друге попередження)