Перша перемога

26 червня 2019 р.

|

26 червня «Шахтар» провів перший контрольний матч на літньому зборі в Грассау

Команда вирушила до австрійського Куфштайна, де зустрілася з чемпіоном Болгарії «Лудогорцем». Поєдинок був дебютним для нового тренерського штабу на чолі з Луїшем Каштру, участь у ньому взяли 23 футболісти.

Мораес асистує бразильцям

«Шахтар» грав із видозміненою схемою 4–3–3. По краях оборони розташувалися Додо й Маркіньос Сіпріано, у центрі захисту наставник «гірників» протягом 90 хвилин вдавався до ротації завдяки змінам зв’язок Кривцов – Хочолава та Бондар – Матвієнко, а в середині діяли Олександр Пихальонок, Маркос Антоніо й Алан Патрік. Уже від 3-ї хвилини «оранжево-чорні» вели в рахунку: після підбирання на чужій половині Мораес вивів на удар Тете – 1:0. Потім міг відзначитись і Жуніор, вийшовши сам на сам, однак воротар на мить випередив його на м’ячі. У «Лудогорця» можна пригадати небезпечний крос Ікоко й неточний постріл Чибота здалеку. А «Шахтар» на 29-й хвилині забив ще один гол: Алан Патрік розігнав атаку через Мораеса і вже у штрафному майстерно скористався його передачею – 2:0. Гарному удару здалеку Сіпріано забракло влучності.

Чемпіон світу продовжує забивати

У другому таймі «Лудогорець» активізувався й кілька разів пробивав по воротах Пятова – повз. Луїш Каштру на заключну третину матчу випустив вісьмох футболістів з лави, чим відчутно освіжив дії команди на чужій половині. Тайсон і Соломон, які грали по краях, а також Коваленко й Марлос, що розташувалися ближче до центру, часто отримували м’яч та організували низку гарних атак. Одну з них ударом здалеку після скидання Коваленка завершував Тайсон: дезорієнтований голкіпер відбив перед собою, а на добивання вчасно встиг Сікан – 3:0! Згодом Даниїл ще й замкнув простріл Бутка, однак арбітр зафіксував у Богдана офсайд, тому рахунок не змінився.

3:0 – «Шахтар» починає літні збори з перемоги. 30 червня о 12:00 за Києвом «гірники» зустрінуться з ще одним клубом із Болгарії софійським ЦСКА. Пряма трансляція для зареєстрованих користувачів – на shakhtar.com.

«Шахтар» (Донецьк) – «Лудогорець» (Разград) – 3:0 (2:0)