Шахтар – Динамо: звіт про матч

22 травня 2019 р.

|

У 30-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» зустрічався з «Динамо»

До останнього цього сезону українського класико «гірники» підійшли в статусі дострокового чемпіона та володаря Кубка країни, а ще в суботу «Шахтар» став найтитулованішим клубом в історії незалежної України. Відсутність турнірних завдань дозволила Паулу Фонсеці застосувати широку ротацію складу: від перших хвилин на флангах оборони вийшли Богдан Бутко й Микола Матвієнко, позиції атакувальних півзахисників закрили Фернандо, Манор Соломон і Тете, а в центрі нападу зіграв Оларенважу Кайоде.

Пенальті та вилучення

Команди не квапились форсувати події на полі, й дебют матчу видався досить спокійним. «Гірники» виконали кілька гострих флангових подач, одну з яких головою замикав Давид Хочолава (повз ворота), кияни відповіли двома ударами здалеку Віктора Циганкова (перший дістав Андрій Пятов, другий пройшов за метр від штанги). Щоправда, активність капітана «Динамо» таки дала користь: на 36-й хвилині Циганков заробив пенальті, який сам і реалізував. «Оранжево-чорні» могли одразу ж забивати у відповідь, однак Кайоде у спробі пробити через себе махнув ногою повз м’яч. А незадовго до перерви динамівці лишилися в меншості: Артем Шабанов протягом чотирьох хвилин заробив дві жовті картки і був вилучений.

Тете забиває – тепер і в чемпіонаті

Реалізувати чисельну перевагу «Шахтарю» вдалося вже на старті другого тайму: Алан Патрік і Кайоде вивели до воріт Тете, що без проблем переграв Бойка – 1:1. Бразильський новачок «оранжево-чорних» не зупинявся й спочатку сам пробив у ближній кут (голкіпер упорався), а потім зручно навісив на голову Дентіньо, удар якого виявився неточним. На 63-й хвилині склади команд зрівнялися – Хочолава дістав друге попередження й залишив поле. До гри замість Соломона відразу ж вступив центральний захисник Іван Ордець, для якого цей матч став першим цього року. Кайоде не полишав надії забити ножицями, але після чергової ефектної спроби нігерійця м’яч пройшов над поперечиною. Значно кращий шанс мав Ларрі після виходу сам на сам, проте гостей урятував Бойко. Наприкінці виручив свою команду й Пятов, відбивши удар де Пени з кута воротарського. Забезпечити перемогу і стати героєм поєдинку вже в компенсований час міг Тете, однак спочатку пробив у штангу після прострілу Дентіньо, а потім трохи не докрутив м’яч у дальню дев’ятку. Підсумок – нічия 1:1.

Після матчу відбулась урочиста церемонія нагородження футболістів «Шахтаря» золотими медалями та чемпіонським кубком, а для понад 30 тисяч уболівальників було організовано святковий концерт.

Цього тижня на «гірників» чекає ще один домашній поєдинок: у неділю, 26 травня, вони в Харкові прийматимуть «Маріуполь». Початок о 19:30. Квитки вже в продажу

«Шахтар» (Донецьк) – «Динамо» (Київ) – 1:1 (0:1)