Почали з перемоги

25 січня 2020 р.

|

25 січня «оранжево-чорні» провели перший контрольний матч 2020 року

Підопічні Луїша Каштру в Белеку зустрілися з представником чемпіонату Польщі «Лехом», який минулого сезону посів 8-ме місце у своїй лізі. Основною метою на цьому етапі збору є поступове набуття ігрових кондицій. Тому в стартовому турецькому спарингу взяли участь 24 футболісти «Шахтаря». Тренерський штаб розподілив навантаження таким чином, аби на певних відрізках матчу свою порцію часу дістали два-три виконавці на кожній позиції.

Капітан Пятов і контрвипад Тете

«Гірники» розпочали поєдинок звичним стартовим складом без дебютантів. Із капітанською пов’язкою команду на поле вивів Пятов. У першому таймі йому кілька разів довелося реагувати на удари поляків з рикошетами й читати епізоди, вчасно діючи на виході. Матч не був багатим на гольові шанси. «Шахтар» міг забити в самому дебюті, однак Мораес як слід не влучив по м’ячу після прострілу Ісмаїлі. Ще низці атак «оранжево-чорних» із нешаблонними розіграшами на флангах забракло своєчасного паса або прицільної подачі. На 40-й хвилині Патрік підібрав м’яч на лінії штрафного та ударом у площину потурбував ван дер Харта. Могла стати гольовою контратака наприкінці тайму, коли Тайсон кинув у забіг Тете, але правий вінгер не влучив у дальній кут.

Перший м’яч року і шанс молоді

У другому таймі гра дробилася серіями замін, при цьому «гірники» від 50-ї хвилини вели в рахунку. Перший гол зборів в активі Кривцова: він лишився в чужому штрафному після стандарту, Болбат виконав крос праворуч, м’яч від Шатки зрикошетив саме в ноги Сергієві і був відправлений ним у правий кут. Фернандо, що повернувся до «Шахтаря», провів 37 хвилин на вістрі атаки, вступаючи в пресинг та пропонуючи себе для передач із глибини. У середині тайму бразилець мав момент після довгої передачі, однак удар припав у Шатку. Півгодини в середній лінії провів залучений до тренувань з молодіжного складу Бондаренко, трохи менше – Кирюханцев і Вакула. Усі активно увійшли до матчу, а Владислав утворив зв’язку з Ігорем праворуч, адже на лівому фланзі замість Тайсона вже діяв Коноплянка. Найбільше зі стартової обойми відіграв Кривцов: вихованець клубної Академії Муравський вийшов на останні 15 хвилин і добре впорався зі своїми завданнями. Також заслуговує похвали Трубін, на долю якого наприкінці випали удари Гютк’яєра, Пухача й Костевича, проте в усіх випадках Анатолій був бездоганним.

1:0 – «Шахтар» розпочав ігрову фазу збору з перемоги над «Лехом». 26 січня о 16:30 підопічні Луїша Каштру проведуть наступний контрольний матч із сербською «Войводиною». Пряма трансляція – на shakhtar.com.

«Шахтар» (Донецьк) – «Лех» (Познань) – 1:0 (0:0)