Рекорд УПЛ

19 липня 2020 р.

|

У 32-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» на виїзді зустрічався з «Олександрією»

На заключний матч чемпіонату обидві команди виходили без особливих турнірних завдань: «гірники» взяли титул ще за п’ять турів до фінішу (обігравши саме олександрійців – 3:2), а підопічні Володимира Шарана посіли в регулярному сезоні п’яте місце й наразі готуються до плей-оф за Лігу Європи. У складі «оранжево-чорних» відзначимо повернення на поле після травми Валерія Бондаря, вихід у старті Артема Бондаренка, а також капітанську пов’язку на руці Сергія Болбата.

Значна перевага

Від перших хвилин супротивники почувалися цілком розкуто й не соромились іти у відкритий розмін атаками. Спершу Третьяков метрів з 10 зарядив вище цілі, а Соломон пустив м’яч поруч зі штангою. Одразу ж Безбородько забив головою, але з офсайду. Манор відповів своїм небезпечним ударом – Паньків дістав. Активний ізраїльтянин не лише загрожував воротам, а й створював моменти для партнерів. Саме після його передачі на 24-й хвилині Тете впорався із захисником, пробив голкіпера та відкрив рахунок у матчі – 0:1. Не минуло 10 хвилин, як відзначився сам Соломон: заробивши штрафний, Манор відмінно виконав його, відправивши м’яч понад стінкою саме у дев’ятку – 0:2. До кінця тайму «Шахтар» лише збільшував ігрову перевагу (володіння м’ячем 66% проти 34% та удари в площину до перерви 6–0), а довести справу до розгрому міг Даниїл Сікан, однак його спробу на стрічці заблокували Паньків і Лучкевич.

Господарі виявили характер

На старті другої половини «гірники» продовжили довгий контроль і позиційний розіграш м’яча, а олександрійці так само більше уваги приділяли обороні. Гарний момент створив собі Олександр Пихальонок: розвернувшись перед штрафним, пробив низом у дальній кут, але м’яч на сантиметри розминувся зі штангою. Ударом здалеку з периметра спробував забити й Маркос Антоніо, однак і його постріл пройшов упритул з каркасом. Команди, здавалося, спокійно догравали, проте на останніх хвилинах господарі вибухнули двома гольовими атаками та врятували нічию: Довгий вдало добив м’яч після удару партнера, а потім Банада був влучним з меж штрафного – 2:2.

«Шахтар» завершує УПЛ-2019/20, заробивши 82 бали і встановивши рекорд чемпіонатів України за відривом чемпіона від срібного призера. Цього сезону «гірники» випередили найближчого переслідувача на неймовірні 23 очки!

Наразі команда Луїша Каштру розпочинає підготовку до другої гри 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА з «Вольфсбургом», що відбудеться 5 серпня в Києві.

«Олександрія» (Олександрія) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:2 (0:2)