Цифри й факти

21 червня 2020 р.

|

20 червня в матчі з «Олександрією» (3:2) «гірники» достроково оформили чемпіонський титул сезону-2019/20

Найбільш раннє чемпіонство

Утринадцяте за свою історію «Шахтар» виграв чемпіонат України і вдев’яте – достроково. Це найбільш раннє чемпіонство «оранжево-чорних» – його здобуто за 5 турів до фінішу. Двічі команда брала титул, коли до кінця лишалося 4 тури (2013 та 2017 років).

Найсильніші в Україні

«Шахтар» – беззаперечно найсильніший клуб країни. «Гірники» видали серію із 4 тріумфів у чемпіонаті поспіль (2017, 2018, 2019, 2020). Тут також нагадаємо, що від 2010 до 2014 року команда здобула 5 чемпіонств поспіль.

Золоті матчі

Уперше «оранжево-чорні» оформили перемогу, після якої стали математично недосяжними для переслідувачів, у Києві. Також по разові це відбувалося в Ужгороді (2002), Одесі (2005), Кривому Розі (2006), Черкасах (2014) і Запоріжжі (2019). Двічі наші парні оформляли чемпіонство в Харкові (2017, 2018), а рекордну кількість разів – звісно, в Донецьку (2008, 2010, 2011, 2012, 2013).

Перше чемпіонство Луїша

Для наставника «Шахтаря» Луїша Каштру це перше чемпіонство у вищому дивізіоні в тренерській кар’єрі.
Тете оформив третій дубль у кар’єрі за «Шахтар». А перший зумовив підсумкову перемогу у фіналі Кубка України – 2018/19 з «Інгульцем»
Статистика

У минулому матчі «Шахтар» володів м’ячем 70% часу з точністю передач у 90%. У площину воріт «гірники» завдали 5 ударів, з них 3 завершилися голами. Найбільше спроб мав Тете – крім 2 голів він пробив по воротах ще двічі. Сергій Кривцов виграв 11 із 12 єдиноборств в обороні, в Тараса Степаненка найменша кількість утрат м’яча (3), він і Маркос Антоніо також заблокували по одному ударові «Олександрії».

Заміни зіграли й тут

За непростого сценарію, коли «Шахтар» на початку другого тайму двічі пропустив і поступався в рахунку, Луїш Каштру почав упливати на перебіг подій замінами. Тренерський штаб зняв із гри опорного півзахисника Тараса Степаненка й випустив в атаку Тете, що вже за 4 хвилини зрівняв рахунок після відмінної подачі Сіпріано. Потім на полі з’явився Коноплянка (замість лівого латераля Сіпріано), який усього за кілька хвилин асистував Тете в епізоді з переможним голом. А наприкінці Матвієнко перейшов на лівий фланг, тоді як Хочолава зайняв його місце в центрі захисту, й на останніх секундах вивірений підкат Давида врятував команду від можливої нічиєї.