Шахтар – Зоря: цифри й факти

28 червня 2020 р.

|

У 28-му турі Прем’єр-ліги «гірники» зіграли внічию із «Зорею»

Матч на НСК «Олімпійський» закінчився з рахунком 0:0. А після його завершення «Шахтар» було нагороджено золотими медалями й чемпіонським кубком.

Друга нічия

Це лише друга нічия в історії протистояння «Шахтаря» й «Зорі» в чемпіонаті України. Уперше зафіксовано рахунок 0:0. У жовтні 2018-го команди завершили поєдинок у Харкові з результатом 1:1.

Статистика

«Шахтар» перевершив суперника за володінням м’ячем: 58% на 42%. Найбільшою перевага була протягом стартових 15 хвилин (67%). Точність передач також вища в «гірників» – 90% проти 83%. Загалом це був рівний матч, і за кількістю ударів у підсумку теж по суті паритет: 12–13.

Пресинг

«Зоря» – лідер чемпіонату за інтенсивністю пресингу. Утім у звітній зустрічі «Шахтар» дав трохи кращу цифру, ніж опонент. Підсумковий середній показник PPDA в «оранжево-чорних» – 10,2, у луганців – 11.

Сейви Пятова

Андрій Пятов, який наступного дня після гри святкує день народження, кілька разів виручив команду сейвами. На початку він відбив удар Хомченовського, що ввійшов до штрафного після закидання з центрального кола, в другому таймі дістав з кута постріл Лєднєва зі стандарту, а наприкінці впорався зі спробою того-таки Хомченовського закрутити м’яч під дальню штангу. Також із 8 довгих передач Андрія 6 були точними (ще у 2 випадках суперники зіграли на випередження).

Патрік міг забезпечити перемогу

Алан Патрік зіграв свій 120-й матч за «Шахтар». Третій сезон поспіль бразильський півзахисник проводить понад 30 поєдинків протягом сезону. Саме Патрік міг забезпечити чемпіонові перемогу, однак його потужний постріл припав у поперечину.

Вихід Болбата

Сергій Болбат уперше після карантину вийшов у стартовому складі. Він діяв на вже звичній йому позиції правого захисника, тоді як на протилежному фланзі весь матч відбігав Маркіньос Сіпріано. У заключному відрізку матчу Луїш Каштру надав ігровий час Додо.