Звіт про матч

20 вересня 2020 р.

|

У 3-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» на виїзді зустрічався із «Зорею»

«Гірники» досі зіграли лише один поєдинок чемпіонату, у якому перемогли «Колос» (3:1). Другий тур їм провести не вдалося через кілька випадків зараження коронавірусом у львівському «Русі». Луганці підійшли до зустрічі із серією з двох поразок – від «Десни» (1:3) і «Маріуполя» (0:1). Луїш Каштру випустив в основному складі молодих Анатолія Трубіна й Манора Соломона, а на лівому фланзі оборони дебютував Віктор Корнієнко.

Результативний старт

Команди максимально жваво розпочали і вже на перших хвилинах створили кілька небезпечних моментів. Додо перекинув Шевченка, який вийшов з воріт, однак не влучив у площину, у відповідь Назарина потужно приклався здалеку (поруч зі штангою), а Юрченко пробив вище з меж штрафного. За такої гри голів довго чекати не довелося, й першими забили «гірники»: Мораес знайшов на фланзі Корнієнка, Віктор виконав простріл до штрафного, а Марлос замкнув дальню штангу – 0:1. Щоправда, вже за три хвилини рахунок став рівним – Кочергін влучно пробив у ближній кут. Повернути перевагу гостям спробував Соломон, але м’яч після його удару розминувся зі штангою, натомість луганці змогли вийти вперед, коли Кабаєв упав у штрафному й заробив сумнівний пенальті, а Юрченко його реалізував. Наприкінці тайму дві гарні нагоди мав Алан Патрік, проте спершу з його потужним пострілом упорався голкіпер, а в наступному епізоді після удару бразильця «Зорю» врятувала штанга. Біля протилежних воріт відзначитися суперникові втретє не дозволив Трубін, парирувавши штрафний від Вернидуба.

Без переможця

Відігратись команді Луїша Каштру вдалося в самому дебюті другої половини: під час подачі корнера Сергій Кривцов увірвався на ближній кут воротарського й головою вколотив м’яч до сітки – 2:2. Відтоді суперники стали діяти обережніше: «гірники» намагалися контролювати м’яч і розвивати позиційні атаки, а луганці відповідали швидкими випадами й вертикальними закиданнями вперед. Трубін та захисники часто були в роботі, однак особливих проблем супротивник їм не створював. По-справжньому гострим був лише момент Громова, проте форвард господарів з вигідної позиції пробив вище воріт. «Шахтар» відповів ударами Корнієнка зі штрафного (рикошет та кутовий) і Тайсона метрів із 25 (Шевченко зреагував). Наприкінці Каштру й Скрипник спробували пожвавити гру замінами, але, крім двох спроб Коноплянки (повз і в руки кіперові), свіжі футболісти нічого запропонувати не змогли. 2:2 – «Шахтар» і «Зоря» ділять очки.

23 вересня у Львові в перенесеному матчі 2-го туру УПЛ «гірники» зустрінуться з «Рухом». Початок о 19:00.

«Зоря» (Луганськ) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:2 (2:1)

Запоріжжя, «Славутич-Арена», 2 432 глядачі

Голи: 0:1 Марлос (17), 1:1 Кочергін (20), 2:1 Юрченко (28, пен.), 2:2 Кривцов (49)

«Шахтар»: Трубін, Додо, Кривцов, Матвієнко, Корнієнко, Степаненко (к), Патрік (Маркос, 81), Соломон (Тете, 73), Марлос (Коноплянка, 81), Тайсон, Мораес (Фернандо, 87)