Перемога над дебютантом

21 лютого 2021 р.

|

У 15-му турі УПЛ «Шахтар» приймав львівський «Рух»

«Гірники» проводили третій матч протягом тижня, а тому після перемоги в Тель-Авіві Луїш Каштру здійснив невелику ротацію складу: у старті вийшли Віктор Корнієнко, Тете та Євген Коноплянка. Сама гра розпочалася з хвилини мовчання на спомин про Ігоря Ахметова.

Швидкий гол

Гравці «Шахтаря» стартували енергійно і відразу ж узялися нагнітати ситуацію біля воріт суперника, а вже на 9-й хвилині відкрили рахунок: Марлос вивів до воріт Тете, той на замаху прибрав голкіпера й закотив м’яч до сітки – 1:0. Наступний сплеск активності стався в середині тайму. Мораесу трохи забракло, аби замкнути пас Коноплянки, а потім Бандура впорався з ударом Марлоса з лінії штрафного. Гості свій перший момент створили ближче до перерви, коли Кухаревич з кута воротарського пробив поруч зі штангою. Й одразу шанс оформити дубль мав Тете, проте удару бразильця після кросу Корнієнка теж трохи забракло влучності.

Беззаперечна перевага

На другий тайм замість Тараса Степаненка на поле вийшов Майкон, який і став автором другого гола. На 60-й хвилині Карасюк під час стандарту схопив за футболку Вітао, й арбітр, переглянувши повтор епізоду за допомогою VAR, призначив пенальті. Майкон без зусиль переграв з точки воротаря – 2:0. Проте навіть подвоївши перевагу, «гірники» не думали послаблювати хватку і далі впевнено контролювали перебіг гри: багато володіли м’ячем та комбінували на чужій половині поля, постійно тримаючи в напрузі оборону гостей. Гострі простріли Корнієнка й Тайсона останньої миті переривають захисники, як блокують і удар Мораеса. Гарна нагода для третього забитого м’яча була за кілька хвилин до фіналу: Соломон увірвався до штрафного та пробив у дальній кут, голкіпер парирував, а Марлос невдало зіграв на добиванні. Уже в компенсований час львів’яни лишилися в меншості (Бандура вискочив за межі штрафного майданчика і зніс Корнієнка), однак рахунок лишився незмінним.

2:0 – «Шахтар» спокійно обіграє «Рух», а найкращим гравцем матчу визнано Марлоса, який провів свій 250-й поєдинок за «оранжево-чорних».

25 лютого «гірники» в матчі-відповіді 1/16 фіналу Ліги Європи прийматимуть «Маккабі» (Тель-Авів). Зустріч проходитиме на НСК «Олімпійський» за присутності глядачів і розпочнеться о 19:55. Квитки – у продажу.

«Шахтар» (Донецьк) – «Рух» (Львів) – 2:0 (1:0)