Дубль Степаненка

6 травня 2021 р.

|

У 25-му турі УПЛ «Шахтар» у Києві зустрічався з «Минаєм»

Команди в цьому матчі вирішували діаметрально різні завдання: якщо «гірники» в разі перемоги гарантували собі срібні медалі та участь у кваліфікації Ліги чемпіонів наступного сезону, то ужгородці мали брати тільки три очки, щоб продовжити боротьбу за виживання. Відзначимо вихід у стартовому складі «оранжево-чорних» Віктора Корнієнка, який зайняв звичну позицію лівого захисника, а також повернення після невеликої травми Алана Патріка.

Максимальна реалізація

Протягом усього першого тайму «Шахтар» мав беззаперечну перевагу, майже три чверті ігрового часу володіючи м'ячем і замкнувши суперника на його половині поля. Уже в дебюті удар Дентіньо припав у захисника, Соломон пробив над поперечиною, а Попович своєчасним виходом з воріт перехопив пас на Тете. У середині тайму через ушкодження поле залишив Давид Хочолава, якого в центрі оборони замінив Вітао. Однак донеччани продовжували свій тиск, і на 29-й хвилині таки відкрили рахунок: результативним виявився єдиний до перерви удар у площину: Додо виконав навіс, а Тарас Степаненко забив головою майже з лінії штрафного майданчика! Розвинути успіх незабаром міг Дентіньо, проте після його удару на виконання м'яч влучив у штангу.

Розгром на прощання

Подвоїти перевагу підопічним Луїша Каштру вдалося на старті другої половини: 53-тя хвилина, Тете увійшов до штрафного й подав на дальню штангу, яку замкнув Манор Соломон – 0:2. Однак на цьому атакувальний запал «гірників» не зник. І ось уже Додо з передачі Алана Патріка головою пробив у поперечину, а в наступному епізоді Майкон підстеріг помилку воротаря й захисника ужгородців під час виходу з оборони та без перешкод забив третій м'яч. Лише на 73-й хвилині вперше протягом матчу по-справжньому вступив до гри Анатолій Трубін, блискуче зреагувавши на удар Угочукву. Наприкінці зустрічі тренерський штаб «оранжево-чорних» випустив молодих Богдана В'юнника та Георгія Судакова, а крапку в матчі на 81-й хвилині поставив Тарас Степаненко: з передачі Додо капітан пробив саме в кут і оформив свій дубль.

4:0 – «Шахтар» у передостанньому турі чемпіонату трощить «Минай», чим оформлює ужгородцям виліт з УПЛ, а собі – срібло та місце у відбірковому раунді Ліги чемпіонів – 2021/22.

Заключний матч сезону «гірники» проведуть 9 травня в Києві на НСК «Олімпійський» з «Інгульцем». Початок о 17:00. Квитки вже в продажу.

«Минай» (Ужгород) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:4 (0:1)

Київ, НСК «Олімпійський», 652 глядачі

Голи: 0:1 Степаненко (29), 0:2 Соломон (53), 0:3 Майкон (70), 0:4 Степаненко (81)

«Шахтар»: Трубін, Додо, Хочолава (Вітао, 21), Кривцов, Корнієнко, Степаненко (к), Майкон (Судаков, 75), Алан Патрік (Маркос, 70), Тете, Соломон (Фернандо, 70), Дентіньо (В'юнник, 75)