Звіт про матч

15 вересня 2021 р.

|

У матчі 1-го туру групового етапу Ліги чемпіонів «Шахтар» на виїзді зустрічався з «Шерифом»

«Гірники» вшістнадцяте у своїй історії стартували в основному раунді найпрестижнішого турніру Європи, тоді як для чемпіона Молдови це був дебют у змаганнях такого рівня. Роберто Де Дзербі не міг розраховувати на Трубіна, Кривцова й Соломона, і місце у воротах зайняв досвідчений Пятов, у центрі оборони вийшли Марлон і Матвієнко, а на лівому фланзі діяли Ісмаїлі з Фернандо, компанію якому в атаці утворили Педріньйо та Тете.

Непростий початок

Від перших хвилин команди визначили сценарій на весь матч: «Шахтар» багато володів м'ячем і через короткий пас намагався розкрити оборону господарів, а тираспольці відповідали на це різкими контрвипадами. І якщо перші удари гравців «Шерифа» пройшли повз ворота, то на 16-й хвилині така швидка атака забезпечила успіх – Адама Траоре замкнув простріл з правого флангу й відкрив рахунок. Гості спробували одразу ж відновити паритет, однак удари Марлона, Педріньйо та Ісмаїлі були занадто неточними. Непоганий шанс у середині тайму після передачі Фернандо мав Лассіна Траоре, проте з його пострілом упорався голкіпер. Не вдалося забити й Миколі Матвієнку – поруч зі штангою.

Тиск без реалізації

Другу половину «Шахтар» розпочав очікувано потужно. Вийшовши на заміну, Марлос одразу ж відзначився ударом – м'яч прилетів у руки Атанасіадісу. Спроби здалеку Педріньйо й Фернандо також не досягли мети. Ще один постріл Педріньйо не без зусиль парирував воротар, а Марлон головою пробив у сантиметрах від стійки. І на тлі цього тиску донеччан геть нелогічним став гол господарів на 62-й хвилині: Янсане замкнув навіс із лівого флангу та подвоїв перевагу молдован. Де Дзербі вмить відреагував подвійною заміною, випустивши на поле Алана Патріка й Мудрика. Михайло міг забивати, однак трохи не встиг на закидання від Матвієнка, а після удару Траоре та рикошету м'яч ледь не залетів у дев'ятку воріт тираспольців. Момент виник після контратаки в господарів, але Пятов потягнув удар Кастаньєди. Фінального штурму у виконанні «оранжево-чорних» як такого не вийшло, а тому рахунок лишився незмінним. 0:2 – команда Роберто Де Дзербі починає з поразки від «Шерифа».

Наступний матч у Лізі чемпіонів «Шахтар» проведе 28 вересня в Києві з міланським «Інтером». Поєдинок відбудеться на НСК «Олімпійський» і розпочнеться о 19:45. Квитки на гру вже надійшли в продаж.

«Шериф» (Тирасполь) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:0 (1:0)