14 червня 2022 р.

|

FCSD | Getty Images

У 4-му турі Ліги націй УЄФА збірна України приймала збірну Ірландії

Команди вже зустрічалися тиждень тому в Дубліні, і тоді мінімальну перемогу святкували українці (1:0). Тепер «синьо-жовті» проводили номінально домашній поєдинок, який через війну, розв’язану на території нашої країни Росією, проходив у польському місті Лодзь. Головний тренер національної команди Олександр Петраков зробив кілька змін у складі, але при цьому захисник «Шахтаря» Микола Матвієнко знову вийшов зі стартових хвилин.

Пропустили першими

Дебют матчу вийшов спокійним з обох боків, а перший небезпечний удар завдав Руслан Малиновський – голкіпер насилу потягнув м’яч. Ще один добрий шанс мав Миколенко, але і з його пострілом Келлехер упорався. У середині тайму в українців відбулася вимушена заміна: Малиновський, який травмувався, поступився місцем на полі «гірнику» Михайлу Мудрику. А на 31-й хвилині гості в одній з небагатьох своїх атак відкрили рахунок: Коллінз опинився сам перед воротарем і пробив Різника. Ще до перерви «синьо-жовті» створили пару непоганих моментів: спочатку Мудрик увірвався в штрафний і подав на Караваєва, але той пробив неточно, а потім Зінченко завдав удару в падінні, проте також не зміг влучити в площину.

Закономірний результат

Відігратися збірній України вдалося одразу після перерви: на 47-й хвилині Артем Довбик замкнув простріл Ярмоленка та зрівняв цифри – 1:1. У середині другого тайму команди обмінялися гострими атаками. Удар Паррота заблокували захисники, а з далеким пострілом Найта впорався Різник. У відповідь Мудрик розігнав атаку, яку Миколенко завершив прострілом у воротарський майданчик, але партнери на замикання не встигли. Загалом українці більше володіли м’ячем, а суперник шукав свої можливості в контрвипадах, проте забити цього вечора більше нікому не вдалося. 1:1 – нічия збірних України та Ірландії.

Українці лідирують у групі, набравши 7 очок у 3 зіграних матчах. Далі розташувалися Шотландія (6 балів), Ірландія (4) й Вірменія (3). Наступні поєдинки Ліги націй УЄФА підопічні Олександра Петракова проведуть у вересні.

Україна – Ірландія – 1:1 (0:1)

0:1 Коллінз (31), 1:1 Довбик (47)

Україна: Різник, Караваєв, Забарний, Матвієнко (Попов, 72), Миколенко, Сидорчук, Зінченко, Малиновський (Мудрик, 28), Шапаренко, Ярмоленко (к), Довбик (Сікан, 73)