Дебют та гол Мудрика. Перемога збірної України в спарингу

11 травня 2022 р.

|

FCSD | Getty Images

Національна збірна України провела контрольний матч із «Боруссією» (Менхенгладбах)

Зустріч відбулася 11 травня у Німеччині на стадіоні «Боруссія-Парк». У стартовому складі збірної України вийшли четверо гравців «Шахтаря»: Тарас Степаненко (з капітанською пов’язкою), Микола Матвієнко, Юхим Конопля та Михайло Мудрик, для якого це був дебют (нехай поки що й у неофіційному поєдинку) за головну команду країни.

Знаменну подію 20-річний вінгер відзначив першим голом за національну збірну: уже на 9-й хвилині Мудрик прийняв передачу з глибини, обіграв голкіпера та закотив м’яч у порожні ворота – 0:1. Щоправда, господарі також швидко відігралися – ударом з лінії штрафного рахунок зрівняв Носс. До перерви Мудрик мав кілька непоганих нагод, щоб оформити дубль, але спочатку німців врятував сейв Зоммера, а потім Михайло трохи не дотягнувся до прострілу з флангу. Біля протилежних воріт наприкінці тайму врятував Матвієнко, у підкаті заблокувавши удар Штіндля.

У другій половині на полі з’явився ще один «гірник» – захисник Валерій Бондар. Тим часом продовжував виділятися активністю Мудрик: його гострі навіси та простріли партнери завершували неточними ударами. Далеким пострілом відзначився Степаненко – голкіпер перевів м’яч на кутовий. Невдовзі капітана замінив вихованець Академії «Шахтаря» Олександр Пихальонок, який зрештою зумів забити вирішальний гол: на 82-й хвилині він після перехоплення точно пробив з лінії штрафного майданчика і приніс команді перемогу. 2:1 – національна збірна України виграє в «Боруссії» (Менхенгладбах).

Підопічні Олександра Петракова продовжують готуватись до матчу плей-оф кваліфікації ЧС-2022 проти Шотландії. У «синьо-жовтих» заплановані контрольні поєдинки з «Емполі» (17 травня) та «Рієкою» (18 травня).