Звіт про матч

27 січня 2023 р.

|

27 січня «Шахтар» провів контрольний матч з віцечемпіоном Словенії «Копером»

Головний тренер «гірників» Ігор Йовічевіч знову задіяв два різні склади. Від перших хвилин у воротах грав Анатолій Трубін, на флангах оборони – Дмитро Топалов та Юхим Конопля, в центрі захисту – Валерій Бондар й Микола Матвієнко, у центрі поля – Тарас Степаненко, Дмитро Криськів і Артем Бондаренко, на позиціях вінгерів – Іван Петряк та Олександр Зубков, а в ролі центрфорварда був Лассіна Траоре.

Активний початок та швидкі голи

«Оранжево-чорні» одразу створили дві непогані нагоди: Криськів замикав простріл Топалова – кіпер парирував, а потім Зубков праворуч у штрафному розібрався з суперником і крутив у дальній кут – поряд зі стійкою. Словенці відповіли небезпечним пострілом Ясарагича – у цьому епізоді чудово зіграв Трубін. Але вже наступна атака «Копера» стала гольовою: на простріл зліва відгукнувся Очієнг і на дальній штанзі заніс м’яч до порожніх воріт. Однак не минуло й хвилини, як футболісти «Шахтаря» відновили рівновагу в рахунку: Бондаренко виконав класну подачу на ліву стійку, де Іван Петряк перестрибнув захисника та головою поклав м’яч у дальню дев’ятку – 1:1. Донеччани володіли ігровою перевагою і другу половину тайму провели поблизу чужого штрафного. Завдавали ударів по воротах словенців Зубков (сейв воротаря), Криськів (повз) та Конопля (вище). Ближче до перерви вдалася швидка атака, яку ударом правою ногою завершував Зубков – на заваді став рикошет.

Експерименти по позиціях і гол-красень Назарини

На другий тайм Ігор Йовічевіч змінив склад (за винятком Трубіна): у центрі захисту діяли Ярослав Ракіцький у парі з юним Едуардом Козіком, на правому фланзі вийшла зв’язка Георгія Гочолеішвілі та Лукаса Тейлора. Уже в дебюті знайшов момент Данило Сікан, однак з його ударом впорався Голубович. Словенці протягом стартових 10 хвилин грали суто від оборони, а потім контратакували й заробили пенальті (м’яч поцілив у руку Козіку): бити взявся Осуджі, однак Анатолій Трубін потягнув і удар нігерійця, і добивання. Але на 64-й хвилині коперцям таки вдалося знову вийти вперед: влучним ударом із центру штрафного Едомвоньї пробив Пятова, який раніше з’явився на заміну. Зрівняти цифри міг Богдан Михайліченко, проте його потужний постріл з-за меж карної зони пройшов над воротами. Решту часу «гірники» провели в пошуках гольових нагод, а забити вдалося вже в компенсований час: Тотовицький заробив штрафний на лівому куті карної зони, а Єгор Назарина чудовим ударом під поперечину не залишив шансів голкіперові. 2:2 – «Шахтар» завершує внічию контрольний матч зі словенським «Копером».

Наступний спаринг підопічні Ігора Йовічевіча гратимуть 31 січня о 16:30 з чемпіоном Болгарії «Лудогорцем».

«Шахтар» (Донецьк) – «Копер» (Копер) – 2:2 (1:1)

Анталья, Mardan Sports Complex

Голи: 0:1 Очієнг (13), 1:1 Петряк (14), 1:2 Едомвоньї (64), 2:2 Назарина (90+1)

Нереалізований пенальті: Осуджі (55, воротар)

«Шахтар», 1-й тайм: Трубін, Топалов, Матвієнко, Бондар, Конопля, Степаненко (к), Криськів, Петряк, Бондаренко, Зубков, Траоре

«Шахтар», 2-й тайм: Трубін (к) (Пятов, 60), Михайліченко, Козік, Ракіцький (Фарина, 76), Гочолеішвілі, Назарина, Джурасек, Борячук (Очеретько, 67), Тотовицький, Тейлор, Сікан