Ворскла – Шахтар: звіт про матч

4 червня 2023 р.

|

У 30-му турі УПЛ «Шахтар» на виїзді зустрічався з «Ворсклою»

До Полтави «гірники» прибули вже в статусі чинного чемпіона України, здобувши титул минулого тижня в передостанньому турі. Головний тренер донеччан Ігор Йовічевіч на заключний матч сезону застосував широку ротацію складу. Так, у воротах від перших хвилин вийшов Андрій Пятов, легенда й капітан, квартет захисників склали Гочолеішвілі, Бондар, Топалов і Фарина, для якого це був перший матч у головній команді. У середній лінії діяли Джурасек, Бондаренко та Очеретько, на флангах атаки – Криськів і Тотовицький, центрфорварда грав Келсі.

Пенальті й мінімальна перевага господарів

Команди розпочали зустріч у невисокому темпі, придивляючись одна до одної, а перші моменти з’явилися вже після 10 хвилин гри: спочатку Бондаренко в боротьбі з опонентом пробив вище воріт, слідом Джурасек не влучив у площину з-за меж штрафного, а у відповідь Сефері пробачив «оранжево-чорних», з кількох метрів спрямувавши м’яч над поперечиною. Кульмінація першого тайму сталася ближче до перерви: в одному з епізодів м’яч відскочив у руку Фарини в карній зоні, арбітр довго передивлявся повтор на VAR і, зрештою, призначив пенальті. Сефері з «точки» був влучним і вивів полтавців уперед. Далі біля воріт гостей виникла ще одна небезпечна нагода: Кане гостро прострілив з флангу, Пятов відбив перед собою, але партнери підстрахували капітана й винесли м’яч. В останній атаці Криськів опинився на правому краї штрафного, проте замість удару прострілив на Келсі, який був у положенні поза грою.

Дебют Глущенка, вихід Тоірова, черговий гол Бондаренка

Другий тайм стартував зі швидкого гола «Ворскли»: на 50-й хвилині Євген Павлюк зважився на удар з гострого кута і поцілив між стійкою та голкіпером, подвоївши перевагу в рахунку. На 63-й хвилині «гірники» провели перші заміни: замість Андрія Пятова вийшов Олексій Шевченко, дебютував за першу команду 19-річний Антон Глущенко. Ще за кілька хвилин на полі з’явився Андрій Борячук, а трохи згодом – 18-річний Хусрав Тоіров. Гра проходила в спокійному руслі: донеччани не полишали спроб відігратися, але організована оборона підопічних Віктора Скрипника нівелювала спроби гостей. Полтавці мали непогану нагоду, коли після удару того ж Павлюка в нижній кут врятував Шевченко. А на 71-й хвилині господарі несподівано залишилися в меншості, коли червону картку отримав досвідчений Пердута, який перехопив м’яч рукою, не давши Тотовицькому вибігти сам на сам. «Оранжево-чорні» доволі швидко реалізували чисельну перевагу: на 80-й хвилині Артем Бондаренко обігрався в стінку з Келсі й ударом від штанги вразив лівий кут. Міг зрівнювати Бондар, але його удар головою після кутового пролетів зависоко. А вже в доданий арбітром час Ісенко потягнув з-під поперечини удар від Кевіна Келсі. 1:2 – підопічні Ігора Йовічевіча поступаються «Ворсклі».

Цим поєдинком «Шахтар» завершує сезон-2022/23, в якому завоював золоті медалі УПЛ та дійшов до 1/8 фіналу Ліги Європи. Наступного сезону «оранжево-чорні» знову представлятимуть Україну на груповому етапі Ліги чемпіонів УЄФА.

«Ворскла» (Полтава) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:1 (1:0)