U19. Шахтар – Рух: звіт про матч

18 березня 2023 р.

|

У центральному матчі 18-го туру юнацького чемпіонату України «Шахтар» U19 приймав «Рух» U19

До зустрічі в Щасливому команди підійшли на лідируючих позиціях: «гірники» після поновлення сезону здобули 4 поспіль перемоги й скоротили відставання від львів’ян до 3 очок. У стартовому складі «оранжево-чорних» відзначимо появу новачка клубу, 18-річного вінгера Хусрава Тоірова.

Мінімальна перевага опонента

Гра стартувала із годинним запізненням через повітряну тривогу на Київщині, але ця пауза не надто позначилася на командах – суперники розпочали активно й від перших хвилин демонстрували високий темп, відповідаючи атакою на атаку. Швидкістю та дриблінгом вирізнявся Тоіров, на якому гостям доводилося регулярно фолити. Перший гольовий момент донеччани створили після стандарту, коли Огарков головою замикав подачу партнера, але трохи не влучив у площину. А от відкрити рахунок пощастило «Руху»: на 22-й хвилині Роспутько не дуже зручно віддав на Твардовського, голкіпер послизнувся, а Теслюк підхопив м’яч та відправив його у порожні ворота. Після пропущеного гола «оранжево-чорні» завзятіше пішли вперед, проте ані позиційні атаки, ані швидкі випади результату не давали. В одному з епізодів ініціативу на себе взяв Тоіров: обігравши кількох суперників, Хусрав завдав потужного удару з-за меж штрафного – м’яч пролетів над поперечиною. Можливість подвоїти перевагу мали львів’яни, коли Савчук після кутового пробив за сантиметри від стійки.

Достатньо моментів, але без голів у господарів

Другий тайм розпочався з небезпечної нагоди «гірників»: Глущенко отримав м’яч на лівому куті штрафного і бив під ближню штангу, але поцілив у сітку ззовні. Неоднозначний епізод стався на 54-й хвилині: Тоіров у карній зоні пішов у дриблінг, обіграв одного суперника, хитнув другого й отримав від нього по ногах – арбітр, який був поруч, вирішив пенальті не призначати. Донеччани продовжували комбінувати на чужій половині поля, і вже Ющенко вривається справа у штрафний та б’є в ближній кут – голкіпер львів’ян накриває. Середина тайму минула в єдиноборствах з постійними паузами та кількома картками в обидві сторони, а в останні 15 хвилин футболісти «Шахтаря» влаштували штурм воріт гостей. Спочатку Лосенко бив головою з центру карного після навісу Бако – Герета зупинив м’яч на лінії. Не вдалося як слід пробити з льоту й Гармашу. Слідом кіпер потягнув удар Огаркова, а добивання Яновича з меж воротарського пройшло повз стійку. Утім, розв’язка поєдинку стала досить несподіваною: на 87-й хвилині в одній з рідкісних атак гостей Кітела зважився на постріл метрів з 22 і влучив під саму поперечину. Відіграти один гол у компенсований час міг Глущенко, але його удар зі штрафного прийшовся в хрестовину. 0:2 – юнаки «Шахтаря» поступаються одноліткам з «Руху».

Наступний поєдинок «оранжево-чорні» проведуть уже після перерви на матчі збірних. 1 квітня підопічні Оскара Ратулутри на виїзді зіграють із «Чорноморцем» U19.

«Шахтар» U19 (Донецьк) – «Рух» U19 (Львів) – 0:2 (0:1)

0:1 Теслюк (22), 0:2 Кітела (87)

«Шахтар» U19: Твардовський, Дрозд, Роспутько, Огарков, Бако, Янович, Лосенко (Бундаш, 90+2), Пушкарьов (Гармаш, 70), Ющенко, Тоіров, Глущенко

Запасні: Кравець, Барченко, Чуйко, Бац, Башмарін, Трифаненко, Ломага, Демченко, Савін