Данило Сiкан (12) Артем Бондаренко (44, пен.) Георгій Судаков (52) Георгій Судаков (79)

Чорноморець

Андрій Штогрін (18)

3 квітня, Львів, «Арена Львів», 18:00
Пряма трансляція – UPL.TV

«Шахтар» розпочав свій шлях у турнірі з 1/8 фіналу, розгромивши «Верес» (3:0) завдяки голам Кащука, Бондаренка й Очеретька. У чвертьфіналі «гірники» обіграли першолігову сумську «Вікторію» з таким самим рахунком (3:0), а забитими м’ячами відзначилися Назарина, Зубков та Ракіцький.

До поєдинку з одеситами команда Маріно Пушича підходить у гарному настрої: вихідними донеччани переконливо перемогли в матчі УПЛ «Оболонь» (3:0) і продовжують лідирувати у чемпіонаті. Відзначимо, що в грі з киянами у складі «оранжево-чорних» дебютував бразилець Марлон Гомес, також після травми на поле повернувся капітан Тарас Степаненко.

«Чорноморець» стартував у Кубку України зі стадії 1/16 фіналу, де лише в екстратаймі здолав представника Першої ліги «Лівий берег» (2:1). В 1/8 фіналу одесити здобули вольову перемогу над «Кривбасом» (2:1), а у чвертьфіналі завдяки хет-трику Андрія Штогріна розгромили «Зорю» (4:1).

У чемпіонаті підопічні Романа Григорчука наразі йдуть на 8-му місці з 26 очками, але навряд чи претендують на потрапляння в зону єврокубків (відставання від 5-го місця становить 13 балів). Вихідними «моряки» вперше перемогли у весінній частині сезону, яскраво обігравши на виїзді «Полісся» (4:1). І знову не обійшлося без хет-трику: цього разу він на рахунку Артура Авагімяна, вихованця Академії «Шахтаря».

У Кубку України «Шахтар» і «Чорноморець» зустрічалися 8 разів: 7 поєдинків виграли донеччани, ще одна гра завершилася перемогою одеситів (загальна різниця м’ячів: 15–3). Зокрема, у 1995, 2004 та 2008 роках суперники грали саме на стадії півфіналу (тоді було по 2 матчі), й «гірники» завжди проходили далі. У сезоні-2012/13 «оранжево-чорні» обіграли опонента у фіналі (3:0), а минула кубкова зустріч сталася восени 2021 року, коли донеччани знову були сильнішими за «моряків» (3:0).

Цього сезону «Шахтар» і «Чорноморець» ще не грали в чемпіонаті, адже матчі заплановані на 1 та 4 травня. Востаннє команди зустрічалися 2 квітня 2023 року в Одесі. Уже на 1-й хвилині Дмитро Криськів відкрив рахунок, але невдовзі Ілля Путря з пенальті відновив паритет. На 19-й хвилині Георгій Гочолеішвілі знову вивів донеччан уперед, і на це одесити відповіли, коли на 41-й хвилині відзначився Володимир Салюк. У підсумку –нічия 2:2.

Матч «Шахтар» – «Чорноморець» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Віктором Копієвським. Асистенти – Олександр Корнійко та Ярослав Трехліб. На грі працюватиме система VAR (арбітр VAR – Олексій Деревінський).